Alicja Węgorzewska zaśpiewa dla Jana Pawła II!

Alicja Węgorzewska (Wikipedia)

Znana i ceniona polska śpiewaczka operowa – Alicja Węgorzewska-Whiskerd (mezzosopran) nagrała utwór na cześć polskiego Papieża. Pieśń „Santo Subito” powstała z okazji zbliżającej się kanonizacji Jana Pawła II. Pomysłodawcą i autorem słów utworu jest poeta Krzysztof Cezary Buszman, muzykę skomponował Bogdan Kierejsza.

Pieśń w swoisty sposób opowiada o Karolu Wojtyle. Za pomocą nut opowiada historię o jego niezwykłym życiu, wprawiając tym samym słuchacza w zadumę i chwilę refleksji.

Kilka lat temu Alicja Węgorzewska miała już okazję zaśpiewania ku czci Jana Pawła II. Wzięła wówczas udział w wydarzeniu, które odbyło się w Kopalni Soli „Wieliczka”. Był to koncert muzyki i poezji sakralnej, poświęcony pamięci polskiego papieża w drugą rocznicę jego śmierci.

Tak jak wtedy, tak i teraz prezentacja pieśni na pewno będzie wielkim wydarzeniem. Śpiewaczka ma w swoim repertuarze wiele arii operowych, uczestniczyła w licznych międzynarodowych festiwalach, brała udział w prestiżowych koncertach, między innymi w Berlinie i w Amsterdamie. Jest laureatką konkursów wokalnych, uczestniczyła w Festiwalu Muzyki Dawnej w Insbrucku oraz Wiedniu, ma także swój udział w stworzeniu muzyki do filmu „Wiedźmin”, w 2003 roku wydała album z kolędami.

Opublikowano