Gmina Wieliszew walczy z nielegalnym Off-Roadem

Od dawna wiadomo, że tereny Gminy Wieliszew są bardzo atrakcyjne pod względem ukształtowania terenu. Taki krajobraz szczególnie odpowiada miłośnikom samochodowej jazdy off-road. Niestety nie wszyscy zdają sobie sprawę, że organizowane na własną rękę zawody, czy przejażdżki, mają negatywny wpływ na środowisko.

Władze Gminy rozpoczęły więc walkę z nielegalnym procederem i za pomocą monitoringu gminnego wyłapują amatorów off-roadowych emocji.

Rajdy oficjalnie organizowane i przygotowywane profesjonalnie są właściwie zabezpieczane i przeprowadzane w miejscach dostosowanych do takich przygód.

Samowolne organizowanie takich emocjonujących wypraw powoduje niszczenie dróg, runa leśnego, roślinności, płoszenie zwierząt, niszczenie źródlisk, torfowisk, niszczenie melioracji i wałów przeciwpowodziowych. Każdy z tych czynów jest zabroniony prawem i w przypadku jego wykrycia nakładane są surowe kary. Mandat jaki może zostać nałożony za takie naruszenia przepisów wynosi od 20 do 500 zł. Organ administracyjny może również nałożyć obowiązek przywrócenia stanu pierwotnego zniszczonego terenu.

Off-road uprawiajmy zatem w miejscach do tego wyznaczonych.

/UG Wieliszew/

Opublikowano