Legia wygrała z Zagłębiem

Dziś rozegrana została ostatnia kolejka rundy zasadniczej. Legia wygrała na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 3:1.

Swoje pierwsze trafienie dla Legii zanotował  Orlando Sa. Mecz był bardzo dynamiczny. Już w 2. minucie za sprawą Sa, Legia wyszła na prowadzenie. Gra mocnym pressingiem bardzo się opłaciła. OD 18. minuty Zawisza grała w 10 po czerwonej kartce dla Bartosza Rymaniaka. Faul był w polu karnym, więc sędzia podyktował jedenastkę. Tę skutecznie wykorzystał Ivica Vrdoljak, wyprowadzając Legię na dwubramkowe prowadzenie. Przed końcem pierwszej części spotkania wynik poprawił jeszcze Helio Pinto.

Druga połowa spotkania przyniosła nam jeszcze jedną bramkę. Tym razem jednak gol padł dla Zagłębia. Celnym strzałem popisał się Miłosz Przybecki. Do końca spotkania utrzymał się wynik 3:1.

Legia po tym zwycięstwie nie poprawiła przewagi punktowej nad Lechem Poznań. Nadal wynosi ona 10 pkt. Lech również wygrał swoje spotkanie.