Słowa i dźwięki w Muzeum Literatury

Już dziś o 12.00 Muzeum Literatury  zaprasza dwu- i trzylatki na kolejne zajęcia z Maliną Sarnowską z cyklu „Słowa i dźwięki”.

W Muzeum Literatury regularnie organizowane są warsztaty „Słowa i dźwięki”, prowadzone przez Malinę Sarnowską. Te popularne warsztaty, adresowane do dwu-, trzy- i czterolatków, cieszą się dużym zainteresowaniem dzieci i ich rodziców.

Wśród obrazów i regałów z zabytkowymi książkami z biblioteki Juliana Tuwima dzieci przenoszą się w świat dźwięków, uczą się piosenek, tańczą, poznają instrumenty muzyczne. Zajęcia uczą współpracy z innymi dziećmi i zachęcają rodziców do wspólnej zabawy.

Zajęcia prowadzi Malina Sarnowska – skrzypaczka, pedagog i animatorka życia muzycznego. Ukończyła z wyróżnieniem warszawską Akademię Muzyczną w klasie skrzypiec prof. Julii Jakowicz oraz podyplomowe studia pedagogiki muzyki i tańca „Orff Schulwerk” w Instytucie Orffa w Salzburgu. Pracą pedagogiczną zajmuje się od 13 lat, przez 6 lat uczyła w Danii. Od kilkunastu lat zaangażowana w koncerty edukacyjne (jako prowadząca i jako wykonawczyni), również przy Filharmonii Narodowej. W 2003 r. otrzymała dyplom Ministra Kultury za szczególne osiągnięcia w upowszechnianiu kultury. Założycielka Artystycznej Inicjatywy Młodych i współtwórczyni autorskich letnich warsztatów muzycznych przy Galerii Działań na Ursynowie.

Muzeum Literatury, Rynek Starego Miasta 20 w Warszawie. Wstęp: 5 zł od rodziny

Opublikowano