Muzyczna wizytówka: Classic

W ubiegłe wakacje świętowali 20-lecie istnienia zespołu. Może dokładność daty się nie zgadza, bo zespół powstał w 1992 roku, ale miejsce jak najbardziej tak. Razem ze swoimi przyjaciółmi i sympatykami jubileusz obchodzili w Iłowie. Miejsce dosyć szczególne, bo tam narodziła się idea powstania zespołu Classic. Czas przybliżyć sylwetkę tej ikony disco polo.

Na początku w skład zespołu wchodzili: Robert Klatt, Jacek Ambroziak oraz Waldemar Kiełbasiński. Rok później ostatniego zastąpił Mariusz Winnicki, który do dziś tworzy projekt o kryptonimie Classic. W 1994 roku ukazała się pierwsza kompozycja w postaci kasety pt. „Jolka Jolka”. Do najbardziej rozpoznawalnych utworów zespołu należą: „Hej, czy ty wiesz”, „Warto żyć” oraz „Jesteś wielkim spełnieniem”. Formacja ma w swoim dorobku 8 płyt.

Ostatnia została wydana w 2010 roku. Zawierała takie hity jak: „Wszystko się zmienia”, czy „W perły zmienić deszcz”. Classic przygotowuje dla swoich fanów najnowszy krążek, który ukarze się w wakacje tego roku. Przebój „To nie przyjaźń tylko miłość” będzie promował tą płytę. Obecnie zespół jest w USA, gdzie koncertuje dla polskiej diaspory.

Bez wątpienia formacja Classic, jest jednym z filarów muzyki disco polo. Nielicznym tylko udaje się przetrwać, co więcej cały czas zachować rzesze fanów. Zapraszam do zapoznania się z materiałami video.

 

fot. http://www.classic.org.pl/

Opublikowano