Solbusy już w komplecie

Zakończyły się dostawy 47 przegubowych autobusów marki Solbus dla Miejskich Zakładów Autobusowych. Ale to bynajmniej nie koniec zakupów miejskiego przewoźnika – niebawem zostaną rozstrzygnięte przetargi na dostawę kolejnych 35 nowoczesnych, niskopodłogowych pojazdów.

47 Solbusów, które trafiły do zajezdni „Kleszczowa”, obsługuje już linie na terenie prawie całej Warszawy. Wszystkie pojazdy, które dotarły do stolicy z Solca Kujawskiego są wyposażone w klimatyzację w wersji śródziemnomorskiej, elektroniczną informację wewnętrzną i zewnętrzną, monitoring oraz udogodnienia dla osób niepełnosprawnych ruchowo, niewidomych i niedowidzących.

Dostarczone do Warszawy pojazdy to pierwsze przegubowce wyprodukowane przez fabrykę w Solcu Kujawskim. Wartość umowy to 62 miliony złotych.

Dzięki zakończonym właśnie dostawom liczba nowoczesnych autobusów zakupionych od 2007 roku wzrosła do 858 sztuk. To jednak nie koniec –  spółka podpisała już umowę na dostawę 35 gazowych przegubowców, trwają też przetargi na dostawę 10 pojazdów elektrycznych i 25 autobusów przegubowych na napęd klasyczny.

/foto: solbus.com/

Opublikowano