Projekt „Szkoła dla rodziców” zaprasza na warsztaty w Radzyminie

Fundacja „Mamy Wołomin” jest inicjatorem warsztatów skierowanych do rodziców, osób oczekujących dziecka oraz osób planujących założenie rodziny,  mieszkających na terenie powiatu wołomińskiego. To niewątpliwie ciekawe przedsięwzięcie dofinansowane zostało z budżetu powiatu na rok 2014.

W okresie od 18 kwietnia do 27 czerwca 2014 roku w Radzyminie odbędzie się cykl 10 spotkań pod tytułem „Kompetencje rodzicielskie – zajęcia rozwojowe”.  Podczas warsztatów będzie można zdobyć nie tylko bardzo przydatną wiedzę dotyczącą mądrego wychowywania oraz kreatywnego wspierania rozwoju maluchów, ale także poćwiczyć praktyczne umiejętności pod fachowym okiem specjalistów. Zajęcia przewidziane są dla par dziecko – rodzic (opiekun), a proponowane techniki dotyczą w szczególności maluchów w wieku od 6 miesięcy do 3 lat.

 W ramach opracowanego programu zaplanowane są również warsztaty „Bez klapsa czyli jak z szacunkiem wyznaczać granice”, których program oparty został na autorskiej metodzie Fundacji „Dzieci Niczyje”, a przeznaczone są dla latorośli w wieku do 6 lat. Cykl zajęć odbędzie się w dniach 5 maja – 9 czerwca 2014 roku i obejmował będzie 6 spotkań.

Ponadto projekt obejmuje szereg różnych spotkań, których celem jest rozwijanie umiejętności rodzicielskich. W ofercie znajdują się warsztaty z zakresu umiejętności wychowawczych i przygotowania do życia w rodzinie, spotkania z zakresu kompetencji rodzicielskich, warsztaty komunikacji w małżeństwie i rodzinie, nauka rozwiązywania konfliktów i inne. Skorzystać można także z porad specjalistów, takich jak: psycholog, logopeda, dietetyk.

Zajęcia odbywać się będą na terenie powiatu: w Wołominie, Radzyminie i Tłuszczu, zarówno w ciągu tygodnia, jak i w weekendy.

Opublikowano