Ruszył konkurs „Warsztaty Projektowe Praga Północ”

Od dziś do 15. maja mogą zgłaszać się zespoły projektowe, które zmienią oblicze dzielnicy.

W pierwszej fazie konkursu spośród wszystkich zgłoszonych zespołów projektowych wyłoniona zostanie najlepsza piątka, która w kolejnym etapie stworzy projekt rewitalizacji wyznaczonych obszarów. Celem konkursu jest ożywienie obszarów zlokalizowanych pomiędzy ulicami 11 listopada, Ratuszową i Kijowską oraz Szwedzką, Wrzesińską i Jagiellońską. Projekty mogą dotyczyć zmian przeznaczenia lokali użytkowych, zmian w funkcjonowaniu ulic i placów czy nowych rozwiązań komunikacyjnych. Konkurs organizowany jest w ramach przygotowywanego nowego Zintegrowanego Programu Rewitalizacji na lata 2014-2020.

– Zmiany rewitalizacyjne wymagają przemyślanych, systemowych rozwiązań. Chcemy stworzyć przestrzeń przyjazną mieszkańcom, w której można aktywnie spędzać czas. Realizacja nowej polityki lokalowej, przestrzennej i gospodarczej oznacza również pozytywne zmiany społeczne – przekonywała Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Wyłonione zespoły, które dostaną zlecenia przemiany jednego z miejsc na Pradze Północ dostaną za swoją pracę także wynagrodzenie – po 15 tysięcy złotych. Szczegółowa mapa terenu objętego konkursem, regulamin i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej konkursu.

Opublikowano