Spacery z broszurą „Poznaj Brwinów”

Broszura „Poznaj Brwinów” została wydana w związku z realizacją przez gminę Brwinów unijnego projektu, w ramach którego w Brwinowie stanęło już 7 tablic informacyjnych. Spotkania promujące nową publikację odbędą się 25 i 26 kwietnia 2014 roku w bibliotekach w Brwinowie i w Podkowie Leśnej.

Rusza zapowiadana zimą inauguracja szlaku spacerowego, który powstał w ramach dofinansowania ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Na terenie miasta stanęło już 7 stylowych tablic, które informują o jego historii i zachęcają do odwiedzenia ciekawych miejsc. Projekt, poza montażem tablic, zakładał również wydanie broszury.

Promocja książeczki odbędzie się w bibliotekach, które były partnerami projektu „Poznaj Brwinów”. Podczas kwietniowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki w Bibliotece Publicznej im. W. Wernera w Brwinowie będzie można posłuchać o szlaku i otrzymać nową publikację. Początek spotkania w piątek 25 kwietnia br. o godz. 18.15 w bibliotece przy ul. Grodziskiej 12.

Dzień później broszura zostanie zaprezentowana w Bibliotece im. Poli Gojawiczyńskiej przy ul. Błońskiej 50 w Podkowie Leśnej. W godz. Od 10.30 do 14.30 podkowianie również będą mogli otrzymać broszurki i dowiedzieć się więcej o wartym zobaczenia szlaku spacerowym. A wiosna i zbliżający się majowy weekend to bardzo dobra okazja do odwiedzenia sąsiedniego Brwinowa!

W broszurce znalazły się rozszerzone informacje przedstawione na tablicach, a także inne przydatne ciekawostki o gminie. Korzystając ze znajdującej się w środku broszury mapki z zaznaczoną lokalizacją wszystkich tablic na szlaku, można odkryć nieodwiedzone dotąd miejsca i wzbogacić wiedzę o brwinowskich zabytkach i historii. Ponad stuletni dworek Zagroda, historia brwinowskiego pożarnictwa, Brwinów od letniska do miasta, historia cmentarza i jednej z najstarszych parafii na Mazowszu – to wybrane tematy szerzej zaprezentowane w książeczce. Poza rysem historycznym można poczytać o współczesnym Brwinowie i dowiedzieć się więcej o instytucjach kultury i wydarzeniach kulturalnych, albo o obiektach sportowych, na których można rozwijać sportowe pasje.

Każdy, kto otrzyma broszurę, będzie mógł samodzielnie zaplanować wiosenny spacer po Brwinowie.

Projekt pn. „Poznaj Brwinów’ współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi IV Leader, Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Opublikowano