Warszawiacy wybiorą najlepszą inicjatywę pozarządową

Ruszyło internetowe głosowanie w konkursie na najlepszą inicjatywę III sektora.

Czwarta edycja organizowanego od 2011 konkursu ma wyłonić najlepszą, zdaniem mieszkańców stolicy, inicjatywę pozarządową spośród 40 nominowanych. Internetowe głosowanie trwa do 28 kwietnia.

W Warszawie zarejestrowanych jest kilkanaście tysięcy organizacji pozarządowych, z których ponad tysiąc w różnej formie współpracuje z ratuszem. Celem konkursu jest wyróżnienie tych, których działania są najbardziej wartościowe dla mieszkańców. Działania organizacji pozarządowych przeważnie koncentrują się na aktywności kulturalnej, a także promowaniu aktywnego i zdrowego stylu życia. Poprzez przyznawaną Nagrodę Mieszkańców, Grand Prix oraz wyłonienie zwycięzców w 10 kategoriach miasto chce promować aktywność lokalnych organizacji pozarządowych, zwłaszcza tych mniej znanych.

Do konkursu zgłoszonych zostało ponad 100 inicjatyw. Do ostatecznego głosowania przeszło 40 z nich. Szczegółowe informacje o konkursie i nominowanych inicjatywach oraz formularz do głosowania znajdziecie Państwo na stronie konkursu. Zwycięzców poznamy na uroczystej gali podsumowującej, która odbędzie się 6 czerwca.

Opublikowano