Finał Pucharu Polski na Narodowym

Finał Pucharu Polski pierwszy raz zagości na Stadionie Narodowym. Już 2 maja na zielonej murawie wspaniałego obiektu zmierza się ze sobą Zawisza Bydgoszcz i Zagłębie Lubin.

Impreza takiego formatu miała odbyć sie kiedyś na tym obiekcie. W 2012 roku miał być rozegrany mecz o Superpuchar Polski, a grać miały ze sobą Wisła Kraków i Legia Warszawa. Wtedy do spotkania nie doszło, ponieważ nie wyraziły na to zgody Policja i Straż Pożarna. Odbiło się to głośnym echem, ponieważ miało to być jedno ze spotkań weryfikujących przygotowanie organizacyjne do Euro2012.

Teraz sytuacja wygląda odmiennie. Wiemy, że na stadionie bezpiecznie można rozgrywać spotkania tak dużego formatu. Dodatkowo, drużyny, które będą ze sobą rywalizować nie są aż tak zwaśnione kibicowsko, jak to miało miejsce dwa lata temu, w przypadku Legii i Wisły. Głośno mówiło się o tym, że to właśnie obawa przed zamieszkami pseudokibiców była powodem odwołania spotkania.

Droga Zawiszy Bydgoszcz do finałowego spotkania Pucharu Polski nie była wcale łatwa. Po drodze wyeliminowali takie zespoły jak: Jagiellonia Białystok, Górnik Zabrze, GKS Katowice czy Pogoń Szczecin. Zagłębie miało chyba łatwiejszych przeciwników. Na ich drodze stawały następujące drużyny: Arka Gdynia, Sandecja Nowy Sącz, GKS Tychy, Piast Gliwice.

Czekam z niecierpliwością na rozstrzygnięcie.

Sprzedaż biletów na ten mecz rozpoczyna się w dniu dzisiejszym. Nabyć je można za pośrednictwem portalu kupbilet.pl.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:30.

Fot. Stadion Narodowy w Warszawie

 

 

Opublikowano