Przekaż 1% – wesprzyj mieszkańców swojego powiatu

Jeszcze tylko do końca kwietnia mamy szansę na pomóc lokalnym organizacjom, a także mieszkańcom powiatu. Wystarczy przy okazji wypełniania PIT-u przekazać im 1% swojego podatku.

1% naszego podatku może być dla kogoś szansą na leczenie, rehabilitację, życie. W samym powiecie legionowskim mieszkańcy przekazali w 2013 roku poprzez 1% aż 3 miliony złotych. Warto podczas składania rozliczenia rocznego zadbać o to, aby pieniądze z naszych podatków pozostały w miejscu naszego zamieszkania i procentowały na rzecz naszych organizacji i sąsiadów.

Od początku lutego na stronie powiat-legionowski.pl dostępny jest program, za pomocą którego użytkownicy mogą wypełnić odpowiedni formularz, przekazać 1% Organizacjom Pożytku Publicznego z powiatu, które dostępne są na rozwijanej liście wyboru, a także przesłać gotowy PIT do Urzędu Skarbowego.

Ponadto przygotowane zostały specjalne, dedykowane wersje programu dla podopiecznych fundacji, na rzecz których możemy przekazać 1% i którzy są mieszkańcami powiatu, bądź działają na jego terenie. Wśród nich znalazły się osoby, których leczenie i rehabilitacja są bardzo kosztowne, ale także organizacje prężnie działające w powiecie, jak Hufiec ZHP Legionowo, Fundacja Trzciany i Polski Związek Niewidomych, Koło w Legionowie.

Pamiętajmy więc, że tuż obok może mieszkać ktoś, komu możemy pomóc przekazując na jego rzecz 1%. Być może w sąsiedztwie działa organizacja, którą także można wesprzeć w ten sposób. Zostawmy nasz procent w powiecie i pomóżmy mieszkańcom powiatu legionowskiego.

 źródło i foto:powiat legionowski
Opublikowano