Legia Warszawa – Zawisza Bydgoszcz

Już w najbliższy piątek startuje faza mistrzowska rozgrywek T-Mobile Ekstraklasy S.A.

W tej kolejce Legia Warszawa podejmować będzie zespół Zawisza Bydgoszcz.

Spotkanie zostanie rozegrane przy Łazienkowskiej 3, 26 kwietnia o godzinie 20:30. Bilety na ten mecz już są w sprzedaży w Strefie Kibica (zakup on-line) oraz w kasach klubu. Oficjalny serwis zespołu podaje że sprzedano już ponad 12 tyś. wejściówek.

Przypomnijmy, że reforma rozgrywek wprowadzona od tego sezonu przewiduje cześć zasadniczą (30 kolejek), którą już zakończyliśmy, oraz fazy play off i play out (7 kolejek). Zdobycze punktowe fazy zasadniczej dzielone są na pół i gra toczy się aż do wywalczenia mistrzostwa między drużynami z pozycji 1-8 po podziale.

Legia na tym podziale straciła najwięcej. Jej przewaga nad drugim Lechem Poznań wynosiła bowiem aż 10 pkt. Teraz Legia jest zaledwie 5 oczek przed zespołem z Poznania. Nie może więc popełniać błędów.

Sobotnie spotkanie nie będzie należało do najłatwiejszych. Zawisza Bydgoszcz to klub, który w tym sezonie pokazuje się z bardzo dobrej strony. W większości statystyk ligowych plasuje się w pierwszej piątce. Liczba zdobytych bramek, liczba oddanych i celnych strzałów. Dodatkowo klub z Bydgoszczy wywalczył awans do Finału Pucharu Polski, co w tym roku Legii się nie udało.

Smaczku spotkaniu dodaje fakt, iż spotkania rundy zasadniczej, kończyły się z powodzeniem dla obu drużyn. Najpierw Zawisza Bydgoszcz, jesienią wygrała u siebie 3:1, później na wiosnę, Legia zrewanżowała się, wygrywając na Łazienkowskiej 3:0.

Zacięta walka o piłkę w meczu Legia Warszawa - Zawisza Bydgoszcz - fot. Bartłomiej Bator
Zacięta walka o piłkę w meczu Legia Warszawa – Zawisza Bydgoszcz – fot. Bartłomiej Bator

Zapowiada się zatem ciekawe spotkanie, na które zapraszamy.

Opublikowano