KS Legionovia na remis

Dziś o 17:00 na Stadionie Miejskim w Legionowie KS Legionovia Legionowo podejmowała Wigry Suwałki. Mecz zakończył się remisem 0:0.

KS Legionovia Legionowo wystąpił w składzie: Matracki, Goliński, Lendzion, Gurzęda, Pielak, Ryndak, Tomczyk(54′ Broniszewski), Romanchuk, Tlaga(70′ Stańczyk), Calderon, Czerkas(58`Janusiński).

Wigry Suwałki do meczu wystawiły następujących zawodników: Salik, Bogusz, Karankiewicz, Atanackovic, Tuttas, Lauryn, Tarnowski(66′ Mackiewicz), Radzio(82′ Michałowski), Bartkowski, Bujalski(55′ Romachów (90+2 Karłowicz)), Porębski.

Spotkanie zapowiadało wysoki poziom emocji i kibice mimo braku goli nie mogli czuć się zawiedzeni. Już w 12. minucie Legionovia mogła wyjść na prowadzenie. Bliski zdobycia bramki był Calderon, ale świetnie interweniował bramkarz gości. W pierwszej połowie mogliśmy oglądać jeszcze kilka akcji z każdej strony. Żadna jednak nie przyniosła oczekiwanego rozstrzygnięcia.

Zacięta walka o piłkę - fot. Bartłomiej Bator
Zacięta walka o piłkę – fot. Bartłomiej Bator

Druga połowa to dominacja zespołu z Legionowa. Doskonała gra obronna i szybkie ataki owocowały licznymi błędami po stronie Suwałk. Stałe fragmenty gry wykonywane przez zawodników Legionovii stwarzały problemy nie tylko obronie ale i bramkarzowi. W. 71 minucie Legionovia ponownie była bliska zdobycia gola, ale kolejny raz świetnie interweniował Salik. Od 80. minuty Wigry grały w osłabieniu. Drugą żółtą kartkę, zamienioną na czerwony kartonik obejrzał Porębski. Przewaga liczebna nie zmieniła jednak wyniku spotkania. Jeszcze w 86. minucie mogliśmy zdobyć bramkę. Janusiński uderzył w piłkę, która wylądowała idealnie w rękach leżącego Salika.

Choć meczu nie udało się wygrać, to jest to kolejne spotkanie bez porażki. Remis daje nam 1 punkt, a 5. pozycja w tabeli nie ulega zmianie. Dobra passa trwa nadal.