Kultura wraca nad Wisłę!

Fantastyczne wieści dla bywalców kultowego już Tematu Rzeka: Ratusz wybrał najemcę pawilonu plażowego na Poniatówce!

Przetarg wygrała firma 1500 m2 sp z o.o.

Nowe miejsce, pod nazwą „Plażowa”, ma działać w oparciu o zaplecze kawiarniane i sanitarne. Obiekt ma służyć mieszkańcom, wypoczywającym na najpopularniejszej wiślanej plaży, tzw. Poniatówce.

Chcemy by warszawiacy mieli dostęp do najlepszej oferty rekreacyjnej. W nowoczesnym mieście jest to równie ważne jak dobre warunki pracy czy sprawna komunikacja. Staramy się również dobrze wykorzystać warunki przyrodnicze miasta. Wisła to doskonałe miejsce do uprawiania sportów, odpoczynku czy działań społecznych – powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy.

Na Poniatówce działać będą: kino i teatr plenerowy, basen dla dzieci, punkt naprawy rowerów, wypożyczalnia sprzętu plażowego oraz nart biegowych. Na miejscu będą realizowane działania społeczne: wykłady z urbanistyki i architektury oraz ekologii, spotkania varsavianistyczne, warsztaty dla Seniorów, spacery nadwiślańskie.

Proponowany program ma uzupełniać działalność klubu Temat Rzeka i wydarzenia na Stadionie Narodowym. Pawilon ma być otwarty przez cały rok.

Już nie możemy się doczekać wypoczynku na Wisłą!

foto: R. Motyl

Opublikowano