Kanonizacja Jana Pawła II

Kanonizacja Papieża Polaka to wielkie wydarzenie. Brwinowianie świętować ją będą w niedzielę 27 kwietnia na placu Świętego Jana Pawła II w centrum miasta. W poniedziałek uczniowie szkół wezmą udział w Koncercie Talentów, a zespół „Mazowsze” wystąpi w Rzymie.

Niedzielny koncert pt. „Gramy i śpiewamy Świętemu Janowi Pawłowi II” rozpocznie się o godz. 19, bezpośrednio po wieczornej mszy św. w kościele św. Floriana w Brwinowie. Wystąpią w nim: Orkiestra Dęta Pruszkowianka, która wykona m. in. „Abba Ojcze” i „Marsz I brygady”, Łukasz Nagórka i Igor Stawierej zagrają utwory Fryderyka Chopina, Chór Zespołu Szkół w Otrębusach zaśpiewa „Modlitwę”, „Wieżę” oraz „Totus Tuus”. Zobaczymy też laureatów Festiwali Myśli i Słowa Jana Pawła II, którzy zaprezentują piosenki, pieśni, wiersze i opowiadania. Na fletach zostanie zagrana „Barka” – ulubiona pieśń Ojca Świętego. Wystąpi też Kapela Góralska Antoniego Gluzy.

Komitet Organizacyjny Brwinowskich Obchodów z okazji Kanonizacji Błogosławionego Jana Pawła II przygotował okolicznościową jednodniówkę, którą będzie można otrzymać podczas koncertu.

W poniedziałek 28 kwietnia, w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Brwinowie (ul. Żwirowa 16) o godz. 9 rozpocznie się Gminny Koncert Talentów pod hasłem „Wy jesteście przyszłością narodu”. Tematyka występów dzieci i młodzieży nawiązywać ma do nauczania papieskiego.

Obie te imprezy objął swoim patronatem burmistrz gminy Brwinów Arkadiusz Kosiński.

Wśród osób wybierających się na uroczystość kanonizacji do Watykanu jest zespół „Mazowsze”, który ma swoja siedzibę na terenie gminy Brwinów. Chór „Mazowsza” zaśpiewa w połączonym chórze wraz z zespołem „Śląsk”. Koncert Dziękczynny Polonii Świata za Kanonizację Ojca Świętego Jana Pawła II odbędzie się 28 kwietnia o godz. 20 w Rzymie, w bazylice Santa Maria Maggiore.

Opublikowano