PERFORMANCE DAY | Łukasz Jastrubczak | „Film Noir”

Podczas kilkudziesięciominutowego seansu zostanie odtworzony dźwięk nieistniejącego filmu.

Henryk Zastróżny, realizator dźwięku do filmów, improwizując na przedmiotach, poprowadzi widzów/słuchaczy po fabule enigmatycznego filmu. Muzykę improwizowaną na żywo wykona autor performansu – Łukasz Jastrubczak. Seans rozpocznie się późnym wieczorem o godzinie 23:00 w sali kinowej CSW. Organizator zaprasza do wnoszenia do przestrzeni poduszek, śpiworów oraz środków nasennych

Łukasz Jastrubczak urodził się w 1984 roku w Zielonej Górze. W 2009 roku otrzymał dyplom z wyróżnieniem na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Posługuje się różnymi mediami, takimi jak wideo, instalacja, rysunek, obiekt, koncert, interwencja, podróż czy efemeryczne zdarzenie.
Wystawy indywidualne prezentował m.in. w Art in General w Nowym Jorku, Bunkrze Sztuki w Krakowie, Galerii Sabot w Cluj-Napoca, CSW Kronika w Bytomiu. Jest laureatem nagrody „Spojrzenia” w 2013 roku. Razem z Krzysztofem Kaczmarkiem współtworzy grupę artystyczną „Krzysztofjastrubczakłukaszkaczmarek”. Wspólnie z Sebastianem Cichockim jest autorem książki „Miraż”. Gra na syntezatorze w zespole „Boring Drug”. Razem z Małgorzatą Mazur prowadzi „Centrum”.

Henryk Zastróżny jest realizatorem dźwięków synchronicznych specjalizującym się w imitowaniu dźwięków. Wieloletni pracownik Wytwórni Filmów Fabularnych w Łodzi. W latach 1987-93 pracownik Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej.

Opublikowano