Nowe osiedle Jazdów

Trwają zapisy na warsztaty, podczas których zostanie wypracowana koncepcja zagospodarowania Osiedla Jazdów. Udział mogą wziąć zarówno mieszkańcy jak i organizacje pozarządowe oraz wszystkie osoby zainteresowane przyszłością tego terenu. Zgłoszenia można przesyłać do 11 maja.

 Konsultacje społeczne w sprawie Osiedla Jazdów są organizowane na wniosek mieszkańców. Przybiorą formę warsztatów.

 Formuła tych spotkań ma pomóc w wypracowaniu zmian w pełni odpowiadających potrzebom mieszkańców. Chcemy korzystać z ich pomysłów i wiedzy. Udział w spotkaniach otwiera nowe możliwości dyskusji i pełniejszego zaangażowania w sprawy lokalne – podkreśla Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy.

 Spośród chętnych zostanie wyłonionych 6 grup roboczych (do 20 osób każda). W cyklu trzech spotkań wypracują pomysły na zagospodarowanie Osiedla Jazdów. Ich propozycje będą podstawą do stworzenia ostatecznej koncepcji zmian. Stworzy ją wspólny zespół składający się z przedstawicieli każdej z grup.

Osiedle Jazdów to kolonia domków drewnianych, wybudowanych jako tymczasowe mieszkania dla pracowników Biura Odnowy Stolicy. Powstały po II wojnie światowej w ramach fińskich reparacji wojennych na rzecz Związku Radzieckiego. Część z nich jest zamieszkała do dziś.

Opublikowano