II Bieg Flagi za nami

W piątek 2 maja, na warszawskiej Cytadeli odbył się II Bieg Flagi, którego organizatorem była Dzielnica Żoliborz. Patronem medialnym imprezy między innymi było Radio Hobby 89’4 FM.

Mimo, że pogoda nie rozpieszczała to Warszawiacy dopisali. A warto było przyjść, bo poza Biegiem Flagi, który był główną atrakcją dnia, imprezie towarzyszył Piknik Rodzinny. Zobaczyć można było pokaz żonglerki flagowej, musztry paradnej oraz koncert Reprezentacyjnego Zespołu Wojska Polskiego. Swoje namioty, a w nich mnóstwo atrakcji miało Muzeum Wojska Polskiego, Straż Pożarna, Policja, Wojskowa Akademia Techniczna i wiele innych. Na zmarzniętych i głodnych czekała kuchnia polowa z prawdziwą wojskową grochówką.

II Bieg Flagi rozpoczęły dzieci, które pobiegły na dystansie 100 m. Kilkanaście minut później pobiegli dorośli, którzy mięli do pokonania dystans 10 km. Równocześnie odbywała się rywalizacja w marszu na dystansie 3300 m. W ogólnej klasyfikacji biegu na 10 km najszybciej wśród Panów do mety dobiegł Artur Jabłoński z czasem 31:12, drugi był Sebastian Polak z czasem 32:19, a trzeci Marcin Stokowiec z czasem 32:24. Najszybszą kobietą okazała się Agnieszka Łęcka z czasem 38:42, druga do mety dobiegła Ilona Polak z czasem 38:58, a jako trzecia linię mety przekroczyła Justyna Kostrzewska z czasem 40:41.

Wszyscy zawodnicy otrzymali medale, a Ci którzy stanęli na podium dodatkowo puchary i cenne nagrody.

Wszystkim biorącym udział w biegu gratulujemy dobiegnięcia do mety …

foto: hobby.pl

Opublikowano