Koniec majówki? Szczególna ostrożność na drodze!

Majówka dobiega końca, zaczynają się powroty. Pogoda nie zawsze dopisała, grill nie zawsze dał się rozpalić. Pomimo że nie każdy może uznać swój wypoczynek za udany, zachowajmy ostrożność by weekend nie zakończył się tragicznie.

W policyjnych statystykach wciąż główną przyczyną wypadków jest nadmierna prędkość i brawura. Przez cały okres długiego weekendu policja wzmożyła kontrole na drogach, funkcjonariusze bezwzględnie ścigają piratów drogowych. Wracając z majówki zdejmijmy nogę z gazu, bo każde przekroczenie prędkości może się skończyć kosztownym spotkaniem z policyjnym patrolem lub tragicznym w skutkach wypadkiem.

Pomimo wielu kampanii edukacyjnych, na naszych drogach nadal występuje problem pijanych kierowców. Wciąż popularne jest przekonanie że po wieczornym przyjęciu suto zakrapianym alkoholem, następnego dnia  można bezpiecznie wsiąść za kółko już o poranku. Dla alkomatu to bez różnicy czy delikwent dopiero skończył pić, czy też jest „mocno wczorajszy”.  Jeżeli nie jesteśmy w stu procentach pewni swojej trzeźwości, nie ryzykujmy – nie tylko nie stworzymy niebezpieczeństwa na drodze, ale unikniemy możliwości utraty prawa jazdy.

Pamiętajmy że ostrożności nigdy za wiele, bo nawet jeśli przestrzegamy wszystkich przepisów drogowych, nie sposób założyć że każdy na drodze się do nich dostosuje.

Opublikowano