Zawisza vs. Zagłębie – widowisko piłkarskie w trzech odsłonach

Tak można nazwać wczorajszy Finał Pucharu Polski, który rozegrany został na Stadionie Narodowym.

W meczu o nowe trofeum zmierzyły się Zawisza Bydgoszcz i Zagłębie Lubin. Dwa zespoły, które po drodze wyeliminowały wszystkich przeciwników, teraz zmierzyły się ze sobą.

Każdy z 37 tysięcy zgromadzonych kibiców liczył na niesamowite widowisko. Widzowie przed telewizorami zapewne też.

Pierwsza odsłona, zasadnicze 90. minut nie przyniosło rozstrzygnięcia. Drużyny na zmianę atakowały, ale zabrakło skuteczności jaką mogliśmy oglądać we wcześniejszych spotkaniach eliminacyjnych. Wynik spotkania 0:0. Drugi akt – dogrywka – również zakończyła się bezbramkowo. Tu już chyba zmęczenie dawało się zawodnikom we znaki.

Rozstrzygnięcie przyszło dopiero w trzecim akcie. Rzuty karne musiały wyłonić zwycięzcę. Skuteczniejsza okazał się Zawisza Bydgoszcz i to ona wzniosła puchar dla zwycięzców. Rywalizacja zakończyła się wynikiem 6:5.

Nikt chyba nie spodziewał się tak niesamowitego widowiska.