Tramwaje Wodne ruszyły

Już po raz szósty ruszyły Warszawskie Linie Turystyczne.  Wars i Zefir zabiorą turystów w rejs po Wiśle. 

Rejs statkiem „Wars” – trwający ponad półtorej godziny to doskonała okazja do oderwania się od codziennego pędu i zgiełku miasta. Chwila na zasłużony odpoczynek i relaks. Z pokładu tramwaju wodnego można podziwiać „dziką” Wisłę po praskiej stronie rzeki, panoramę Starego Miasta, można przepłynąć pod kilkoma stołecznymi mostami, zobaczyć jak postępuje budowa nowej linii metra i obejrzeć najbardziej charakterystyczne obiekty w stolicy – Grubą Kaśkę, Stadion Narodowy, Zamek Królewski i nowoczesne Centrum Nauki Kopernik.
Na trasie znajdują się dwa przystanki: na Cyplu Czerniakowskim i przy moście Poniatowskiego. Statek wypływa z Cypla Czerniakowskiego (przystanek znajduje się nieopodal Płyty Desantu i bramy Portu Czerniakowskiego) i zabiera na pokład 150 pasażerów.

W dłuższą, bo całodniową podróż zabierzemy się z kolei 'Zefirem’. Ten kursować będzie Kanałem Żerańskim aż do Serocka.
Oba w okresie od 1 maja do 30 czerwca będą pływały tylko w weekendy i dni świąteczne, a od 1 lipca do końca sierpnia – także w piątki.

Po Wiśle pływać będą także promy, którymi turyści bezpłatnie będą mogli dostać się z jednego brzegu rzeki na drugi. Pliszka, Słonka i Turkawka zabiorą na pokład 12 osób oraz 12 rowerów, a Wilga- po 40.

foto: ztm.waw.pl

Opublikowano