Grand Prix Polski – Puchar Polski w pływaniu

W miniony weekend w Szczecinie rozegrane zostały zawody z cyklu Grand Prix Polski – Puchar Polski. W zawodach na 50 metrowej pływalni Floating Arena wystartowało ponad 200 zawodników. Barwy naszego miasta reprezentowali Dawid Szulich i Michał Perl z UKS „Delfin”.

W pierwszej konkurencji – 100 m stylem klasycznym nasi zawodnicy byli bezkonkurencyjni. Dawid był pierwszy z czasem 1:02,26 sekundy, tuż za nim, na drugiej pozycji uplasował się Michał Perl z czasem 1:04,98 sekundy.

Kolejna konkurencja to 200 m stylem klasycznym. Tu również dominował Dawid Szulich kończąc wyścig w czasie 2:17,42. Michał tym razem był piąty z czasem 2:26,99.

Niedzielny konkurs to rywalizacja na dystansie 50 m żabką. Po raz trzeci pierwszą pozycje wywalczył Dawid Szulich z czasem  28,14. Michał dopłynął z czasem 29,34 i zajął drugie miejsce.

W klasyfikacji generalnej OPEN, wygrał Dawid, który zgromadził 2467 punkty FINA. Michał był najlepszy w kategorii 17-18 lat a jeko dorobek punktowy wyniósł 2124 punktów FINA.

Na zdjęciu od lewej: trener Rafał Perl ,Dawid Szulich , Michał Perl , fizjoterapeuta Piotr Potentas.

źródło: materiał prasowy