900 rowerów na poligonie w Rembertowie

W warszawskim Rembertowie odbył się  kolejny, IV etap LOTTO Poland Bike Marathon 2014. Prawie 900 osób stanęło na starcie tego etapu imprezy. Można zatem śmiało stwierdzić , iż cykl wyścigów odniósł niesamowity sukces debiutując w tej lokalizacji.

Start i meta wyścigów znalazły się na terenie Akademii Obrony Narodowej w Parku Militarnym Rembertów. Hasłem przewodnim były „poligonowe klimaty”. Wyścigi zostały rozegrane na duktach leśnych wokół byłego poligonu wojskowego między Rembertowem i Sulejówkiem oraz w okolicach Kępy Olbrychowskiej i Ossowa, a także na dość pofałdowanym terenie w pobliżu Okuniewa.

Na najdłuższej trasie MAX (56 km) zwyciężył Paweł Baranek (Airbike.pl Rocky Mountain). Wśród kobiet drugi raz z rzędu, podobnie jak w Otwocku, wygrała Krystyna Żyżyńska (Mybike.pl).

Dystans MINI (27 km) najszybciej pokonał Piotr Krakowiak (Akademia Rowerowa C.Zamany), w gronie kobiet triumfowała Magdalena Dąbrowska (New Age Fitness SklepRowerowy.pl).

Na trasie FAN (7 km) uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się w otwartych mistrzostwach warszawskiej dzielnicy Rembertów w kolarstwie górskim. Wśród chłopców zwyciężył Mateusz Jakubiuk z Międzyrzeca Podlaskiego, rywalizację dziewcząt wygrała Aleksandra Lach (UKK Huragan Wołomin). Swoje wyścigi mieli też najmłodsi. W Mini Crossie w Parku Militarnym Rembertów jeździły dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

W rywalizacji drużynowej w warszawskim Rembertowie triumfował TRW Cloudware Team, przed BDC Retro MTB Team i SK Bank Team.

IV etap LOTTO Poland Bike Marathon 2014 został zorganizowany we współpracy z Urzędem Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy oraz Akademią Obrony Narodowej – Parkiem Militarnym Rembertów, a uczestników zawodów dopingowali i nagradzali podczas dekoracji zastępca burmistrza Rembertowa Józef Melak i przedstawiciel AON – ppłk. Adam Matyja.

 

Kolejne kolarskie emocje już w Dzień Dziecka. W niedzielę, 1 czerwca w Płocku odbędzie się V etap LOTTO Poland Bike Marathon 2014.

fot. Zbigniew Świderski
/Poland Bike/

 

Opublikowano