Renault Megane RS 275 Trophy – najszybszy hot-hatch?

W segmencie hot-hatchów modele Renault zawsze stanowiły ciekawą propozycję zarówno pod względem osiągów jak i stylistycznym.
Tym razem, francuski producent chce podnieść poprzeczkę jeszcze wyżej, i odzyskać rekord na północnej pętli toru Nurburgring. Dokonać ma tego Renault Megane RS 275 Trophy.

Renault odnosiło sukcesy na tym niemieckim torze w 2008 roku, kiedy to sportowe Megane drugiej generacji oznaczone R26.R uzyskało czas 8:16,9. Wynik ten został poprawiony przez nowe Megane Trophy w 2011 roku, ale pojawili się jeszcze szybsi, np. Honda Civic Type R. Ostatni rekord należy do Seata Leona Cupra 280 i wynosi 7:58,4.

Sportowe Megane – emocje gwarantowane

Turbodoładowany silnik o pojemności 2.0 l, 275 KM przy 5500 obr/min i maksymalny moment obrotowy równy 360 NM dostępny w zakresie 3000-5000 obr/min –  właśnie tak uzbrojone Megane RS pokaże swoje możliwości na torze Nurburgring. Do tego lekki tytanowy wydech firmy Akrapovic, znanej z tworzenia układów wydechowych dla motocykli i samochodów wyczynowych, oraz opony Michelin Pilot Sport Cup 2 – to wszystko ma umożliwić maksymalne wykorzystanie potencjału Renault Megane RS.

Bez względu na wynik jaki zostanie uzyskany na niemieckim torze przez ekstremalne Renault, już teraz jest pewne że będzie to jeden z najszybszych hot-hatchy na rynku.

 

Opublikowano