Legionovia przegrała u siebie

KS Legionovia Legionowa pierwszy raz w rundzie wiosennej przegrała u siebie. Dzisiejsze spotkanie ze Stalą Rzeszów zakończyło się wynikiem 2:3.

Pierwsza połowa nie zapowiadała takiego wyniku. W 24. minucie Kamil Tlaga wyprowadził klub z Legionowa na jednobramkowe prowadzenie. Strata bramki bardzo zmobilizowała gości, którzy za wszelką cenę starali się wyrównać jeszcze w pierwszej połowie. Ta sztuka udał im się w 40. minucie. DO przerwy utrzymał się wynik 1:1.

Na drugą połowę zawodnicy wyszli bardzo zmotywowani. Szybkie piłki, liczne zagrania, dołem i górą pozwalały na konstruowanie dynamicznych akcji. W 60. minucie zobaczyliśmy efekt tych działań. Z rzutu wolnego pod poprzeczkę stali zapakował piłkę Marek Lendzion. Legionovia na prowadzeniu. Niestety tylko przez dwie minuty. W 62 minucie goście zdołali odrobić stratę. a za chwile wyszli na prowadzenie. Nie oddali go już do końca.

Agresywna gra i walka o remis w wykonaniu Legionovii spotkała się z ostrym oporem. Dość często piłkarze z Rzeszowa sięgali po nieczyste zagrania. Najbardziej w starciu ucierpiał Adam Czerkas, który rozegrał zaledwie kilka minut na boisku. Dzisiejsze spotkanie zakończył z opatrzoną głową. Mamy nadzieję , że to nic poważnego.

Kontuzjowany Adam Czerkas - fot. Bartłomiej Bator
Kontuzjowany Adam Czerkas – fot. Bartłomiej Bator

Po tym spotkaniu Legionovia spadła na 6. pozycję. Ta porażka oddaliła nasz klub od szansy na awans do I ligi.