Prawo jazdy kat. B również na motocykl

Bezpłatne porady prawne w powiecie legionowskim

To już pewne! Każdy kto posiada prawo jazdy kat. B przynajmniej 3 lata, będzie mógł jeździć motocyklami, z automatyczną skrzynią biegów, o pojemności do 125 centymetrów sześciennych. W Sejmie uchwalono nowelizację ustawy o kierujących pojazdami.

 

Według nowych przepisów posiadając prawo jazdy kat. B możemy poruszać się także motocyklem z automatyczną skrzynią biegów, o pojemności do 125 cm3, o ile mamy prawo jazdy co najmniej do trzech lat. Na tą chwilę, jeżeli nie zdaliśmy osobnego egzaminu, posiadając prawo jazdy kat. B możemy jeździć skuterami i motorowerami o pojemności do 50 cm3.

Dodatkowo, nowelizacja przygotowana przez sejmową komisję infrastruktury ma rozwiązać problem z brakiem merytorycznego nadzoru państwa nad jakością pytań egzaminacyjnych które pojawiają się na części teoretycznej egzaminu. Zakłada ona przywrócenie odpowiedzialności merytorycznej za treści występujące w pytaniach ministrowi nadzorującemu transport. Pytania, których autorem będzie specjalna komisja, mają być ogólnodostępne i jawne. Ponadto, nie będzie obowiązku uczestnictwa w kursach teoretycznych które są prowadzone przez ośrodki szkolenia kierowców.

Opublikowano