Warszawski Roller Cup już za nami.

II Warszawski Maraton Rolkarski Roller Cup wzbudził ogromne zainteresowanie i był prawdziwym sportowym świętem stolicy.

Do rywalizacji zgłosiło się prawie pół tysiąca uczestników. Wśród nich gwiazdy sportu: panczenista Jan Szymański, wioślarz Kajetan Broniewski i siatkarka Dorota Świeniewicz. W zawodach wzięły udział m.in. reprezentacje Ukrainy i Hiszpanii. Była też cała krajowa czołówka na czele z Aleksandrą Goss oraz Bartoszem Chojnackim i Wojciechem Baranem.

Impreza, zorganizowana przez Grzegorza Wajsa, po ubiegłorocznym debiucie na ulicach Wilanowa, tym razem przeniosła się do Warszawy. Zainaugurowała tym samym cykl Długodystansowego Pucharu Polski.

W wyścigu na dystansie Maraton (42 km) zwyciężyli: w rywalizacji mężczyzn Bartosz Chojnacki, wśród kobiet Aleksandra Goss. Na dystansie Fitness (13 km) najszybszy okazał się znany panczenista Sławomir Chmura (UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki). Wyścig kobiet wygrała Monika Mazurkiewicz.

II Warszawski Maraton Rolkarski Roller Cup był znakomitą promocją jazdy na rolkach wśród najmłodszych. Program zawodów obejmował również wyścigi dla przedszkolaków w wieku 2-4 i 5-6 lat oraz dzieci i młodzieży w wieku 7-15 lat. Na najlepszych czekały nagrody, a każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal i koszulkę, ufundowaną przez Parlament Europejski.

II Warszawski Maraton Rolkarski Roller Cup został zorganizowany we współpracy z Zarządem Dróg Miejskich, Biurem Informacyjnym Parlamentu Europejskiego, Polskim Związkiem Sportów Wrotkarskich, Fundacją Sport i Poland Bike.

Kolejne taka impreza już 13 lipca w Ożarowie Mazowieckim. Roller Cup w tym mieście odbędzie się drugi raz i będzie zaliczany do Długodystansowego Pucharu Polski, podobnie jak warszawska edycja Roller Cup.


fot. Zbigniew Świderski
/Poland Bike/

Opublikowano