Epidemia dżumy i bractwo zakonników, które rozśmiesza ludzi

Kompania Teatralna Mamro obchodzi w tym roku dziesięciolecie swojej działalności. Z tej okazji zespół wznawia „Czerwone nosy” – świetną sztukę współczesnego brytyjskiego dramatopisarza Petera Barnesa. W efekcie kilkumiesięcznych prób powstanie prawie trzygodzinna inscenizacja z udziałem ponad dwudziestu aktorów, kostiumowa opowieść o bractwie zakonników, których charyzmatem jest rozśmieszanie ludzi w ogarniętej epidemią dżumy średniowiecznej Francji.


Akcja dramatu dzieje się w owładniętej epidemią dżumy XIV-wiecznej Europie. Ojciec Flote, wierząc, że sztuka i śmiech będzie skutecznym orężem w walce z czarną śmiercią, powołuje bractwo Czerwonych nosów, którego jego komedianci uzdrawiają śmiechem i dodają ludziom nadziei.
Jak zapowiada Grzegorz Reszka, reżyser spektaklu, przedstawienie, operujące dość często bezpretensjonalnym i komicznym językiem, jest teatralną przypowieścią o człowieku i jego poszukiwaniu Stwórcy, a także metaforą życia i średniowiecznym misterium o współczesnym świecie.

30 maja – 1 czerwca o 18:00, 15 czerwca o 18:00, Białołęcki Ośrodek Kultury, ul. van Gogha 1 w Warszawie: Wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja miejsc.

źródło: www.bok.waw.pl

Opublikowano