CIEMNOTA GÓRĄ!

Pamiętacie, jak kilka miesięcy temu, jeszcze zanim ta mania ogarnęła cały świat (250 milionów odsłon na YouTube), zachęcaliśmy Was byście i Wy nagrywali swoją wersję klipu do piosenki „Happy” Pharella Williamsa?

Zabawa, która błyskawicznie opanowała wszystkie kontynenty polega na tym, ze do nagranej piosenki kręcimy teledysk w swoim ukochanym mieście. To fantastyczna promocja, świetne zagospodarowanie czasu i dobra zabawa.

Tak też pomyślała szóstka młodych młodzi Irańczyków. Ich wersję błyskawicznie obejrzało ponad 850 tysięcy widzów.I przeliczyli się!

Najbardziej betonowym głowom nie przyszłoby pewnie na myśl, że ktoś może uznać tę akcję za obraźliwą, złą, godna potępienia i Bóg jeden jeszcze wie, jaką? Otóż Prezydent Iranu Hassan Rouhani w telewizyjnym przemówieniu stwierdził, ze jest to „zagrożenie dla państwa”. Prezydenta, rzecz jasna poparł i szef irańskiej policji, który ostrzegł młodych Irańczyków przed podobnymi działaniami. Sam klip nazwał „wulgarnym, godzącym w czystość publicznego życia”. Zapowiedział, że aresztowanie reszty „sprawców” to tylko kwestia kilku godzin. Co i uczynił.

A młodzi? Młodzi chcieli tylko pokazać światu, że Iran w rzeczywistości jest lepszym miejscem niż na to wygląda. I pokazali… Ciemnotę.

Przekonajcie się sami! Mamy rację?

http://www.youtube.com/watch?v=KW_hvBtpmFE

Przekonajcie się sami! Mamy rację?

Współautor: Maciej Dobrowolski

Opublikowano