Opel Adam – nowa wersja

Opel Adam to propozycja dla tych którzy szukają niedużego auta z charakterem, które będzie wyróżniać się w tłumie. Już we wrześniu w salonach pojawi się Adam Rocks, trzydrzwiowy minicrossover o długości 3.74m, który już przeszedł wymagający test elektroniczny.

Razem z najnowszym członkiem rodziny Adam, swój debiut będzie miał też innowacyjny silnik Opla 1.0 ECOTEC z turbodoładowaniem i  bezpośrednim wtryskiem paliwa o mocy 90 KM lub 115 KM. Wśród trzycylindrowych silników wyróżnia się niskim poziomem hałasu i wibracji, a także komfortu eksploatacji. O przyjemność z jazdy zadbają również inne dodatki: m.in. system automatycznego parkowania bez użycia rąk, czy system multimedialny nowej generacji IntelliLink umożliwiający połączenie smartfonów używających ANDROIDa lub Apple iOS z samochodem, co pozwala na wykorzystanie ich możliwości przy użyciu 7-calowego ekranu dotykowego i 7 głośników wchodzących w skład systemu multimedialnego.

Opel Adam Rocks przeszedł bardzo wymagający test elektroniczny pod względem kompatybilności elektromagnetycznej. Zadbano by model był cichy, a poszczególne układy elektroniczne nie zakłócały wzajemnie swojej pracy. Kiedyś wystarczające było wytłumienie trzasków i szumów w głośnikach radia powodowanych działaniem alternatora, układu zapłonowego czy silniczka wycieraczek. Dzisiejsze testy to o wiele bardziej skomplikowane zagadnienie, w autach jest znacznie więcej elektroniki, a tłumienie wszelkich zakłóceń musi być wyjątkowo skuteczne. By uzyskać taki efekt, każdy układ elektroniczny jest hermetycznie zamknięty i odizolowany od zewnętrznych czynników.
Sukcesem zakończyła się próba dokonania tego nie tylko w sedanie z zabudowaną na stałe kabiną, ale także w modelu Adam Rocks – stylowym pojeździe z unikatowym brezentowym dachem Swing Top.

Opel Adam Rocks zadebiutuje na salonie w Genewie. Uruchomienie produkcji w Eisenach (Niemcy) zaplanowano na sierpień 2014 r., niedługo potem można się go spodziewać u dealerów.

Opublikowano