Karuzela Cooltury w Warszawie!

30 i 31 maja po 5 latach w Świnoujściu tym razem w stolicy odbędzie się szósta edycja Karuzeli Cooltury pod hasłem „Marzenia i bariery”. W XIX wiecznych murach Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego, w Parku Żeromskiego przy placu Wilsona na warszawskim Żoliborzu będzie można spotkać całą gamę osobistości – od Andrzeja Wajdy i Jacka Santorskiego po bp. Tadeusza PieronkaBeatę Pawlikowską.

Tegoroczna Karuzela jest „w drodze” z uwagi na przypadające w czerwcu 25-lecie polskiej wolności. Zapraszamy do Fortu Sokolnickiego na warszawskim Żoliborzu, by wziąć udział w niepowtarzalnej formule Karuzeli. Na innych festiwalach gwiazdy odbijają dłonie na chodnikach. Na Karuzeli podają je ludziom.

Będziemy dyskutować nie na sali wykładowej i nie na czerwonym dywanie, ale w otoczeniu historycznych fortów. Obok sportowca głos zabierze filozof, aktor i biskup. Będą debatować na tematy ważne, ale nie za poważne.

Większość z nas lubi na urlopie poczytać dobrą książkę. Korzyść z uczestnictwa w Karuzeli można porównać z przeczytaniem kilkunastu książek z różnych dziedzin.

W tym roku tematem przewodnim są marzenia i bariery. Przez lata marzenia Polaków były podobne – śnili o wolności. Barierą był komunizm. Po czerwcowych wyborach 1989 roku marzenie o wolności się spełniło. O czym teraz marzą Polacy?

Szczegóły: www.karuzelacooltury.pl

Opublikowano