SAUNA

Kochani uwielbiam saunę dlatego chcę Was namówić na korzystanie z tego miejsca.

Staram się polecać Wam to co poprawia nastrój i jest po prostu ważne dla naszego zdrowia. Jak wiecie sauna to pomieszczenie w którym panuje wysoka temperatura a wilgotność jest wysoka lub niska.
Najstarszy opis urządzenia, które było zbliżone funkcją do współczesnej sauny pochodzi sprzed około 2500 lat. W średniowieczu nastąpił rozkwit gorących kąpieli. Już Gal Anonim( ten od kronik) opisał stosowanie gorącej łaźni przez Bolesława Chrobrego i jego drużyny.
Widzimy więc, że sauna to nic nowego a na jej pozytywnym wpływie na zdrowie poznano się już dawno temu. Sauna wskazana jest na niektóre choroby płuc, choroby kardiologiczne, anoreksja, depresja oraz inne zaburzenia nerwowe, bóle reumatyczne, wspomaga proces odchudzania, gdyż zmniejszenie masy ciała jest związane z utratą wody w wyniku dużej produkcji potu. Kąpiel w saunie wywołuje cały szereg zmian w naszym organizmie. Obecnie znana jest na cały świecie i zajmuje poczesne miejsce w ośrodkach odnowy biologicznej i salonach zdrowia, coraz częściej budowana jest w domach prywatnych. Sauna najbardziej popularna jest w Finlandii, Finowie korzystają z sauny raz, dwa razy w tygodniu a powinno ono przebiegać tak: po nagrzaniu ciała w saunie zalecane jest ochłodzenie ciała. Przegrzanie i ochłodzenie ciała powinno odbywać się dwa, trzy razy w czasie jednego zabiegu. Kończy się ochłodzeniem organizmu poprzez spłukanie wodą a następnie wypoczynkiem w trakcie którego należy przyjmować chłodne napoje.

3majcie się zdrowo
małgośka-te

Opublikowano