Dycha pokonana

W dniu dzisiejszym szósty raz wystartowała Legionowska Dycha. Na stracie do biegu na dystansie 10 kilometrów zameldowało się prawie pół tysiąca zawodników i zawodniczek. Każdy chciał pokonać ten dystans jak najszybciej. Każdy miał jakiś cel: pobić rekord, pokonać własne słabości, a nawet udowodnić coś sobie lub innym.

Bieg oficjalnie wystartował o godzinie 10:00 a jego rozpoczęcie zainaugurował Prezydent Legionowa Roman Smogorzewski. Trasa przygotowana przez Organizatorów posiadała Atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, więc uzyskane dziś czasy są oficjalnymi wynikami zawodników. Najszybsi meldowali się na mecie po upływie niecałych 34 minut. W tym czasie główna grupa kończyła pierwszą pętlę. Każdemu jednak, bez względu na wiek czy wyszkolenie należą się ogromne słowa uznania.

Pogoda dopisała wszystkim dopingującym. Słońce i wysoka temperatura nie sprzyjała za to wszystkim biorącym udział w rywalizacji. Nadmierne obciążenie organizmu, odwodnienie były przyczyną licznych omdleń. Dwie osoby zostały przetransportowane do szpitala.

fot. Bartłomiej Bator

Opublikowano