Nowy kompakt od Citroena – C4 Cactus

Na targach AMI w Lipsku Citroen przedstawił swoją nową propozycję w segmencie kompaktów – model C4 Cactus. Jego atutami ma być wyróżniający się na ulicy wygląd, niskie koszta eksploatacji oraz atrakcyjna cena.

Prototyp modelu Cactus został zaprezentowany na salonie samochodowym we Fraknfurcie w 2013 roku. Wersja zaprezentowana przez Citroena w Lipsku ma podobne, wąskie przednie reflektory, nie zabrakło charakterystycznych zderzaków i bocznych paneli Air Bump, które minimalizują uszkodzenia przy drobnych uderzeniach, takie same są również felgi. Wewnątrz ciągle znajduje się przednia kanapa, w miejscu osobnych foteli. Jak widać, Citroen wciąż nie boi się innowacji i forsowania nowych pomysłów.

Model C4 Cactus będzie oferowany z 3-cylindrowym turbodoładowanym silnikiem benzynowym VTi o pojemności 1,2 litra generującym 82 KM mocy oraz jednostką e-THP dysponującą mocą 110 KM. Dostępne będą również 2 diesle, e-HDI o mocy 92 KM, oraz BlueHDI o mocy 100 KM.

Citroen C4 Cactus ma trafić do Polski już jesienią tego roku. Uzupełni gamę modeli i będzie oferowany obok modelu C4. Jednym z jego atutów ma być atrakcyjna cena – niższa od ceny C4, i zaczynająca się od około 45 tyś. zł.

Opublikowano