II Liga Centralna dla Legionovii

Legionovia po awansie do II ligi otrzymała od PZPN licencję z nadzorem finansowym i infrastrukturalnym. By poznać szczegóły postanowiliśmy porozmawiać z Prezesem Klubu Sportowego Legionovia Legionowo, Dariuszem Ziąbskim.

Bartłomiej Bator: Gratulujemy II Ligi Centralnej. Nie ukrywam, że w pewnym momencie była szansa nawet na awans do I Ligi. Co się stało?

Dariusz Ziąbski: Dziękuję za gratulacje, te jednak należą się  przede wszystkim zawodnikom i trenerom. To ich ciężka praca pozwoliła nam na osiągnięcie tego historycznego sukcesu. Faktycznie mieliśmy szanse na awans do wyższej klasy rozgrywkowej, ale z drugiej strony ścisk, jaki panował w tabeli punktowej nie gwarantował też utrzymania. Różnice punktowe między klubami były naprawdę niewielkie.

BB: PZPN przyznał Legionovii licencję na grę w II Lidze, są jednak pewne warunki. Licencja jest z nadzorem infrastrukturalnym i finansowym. Co to oznacza dla klubu, zespołu, kibiców?

DZ: Licencja faktycznie została nam przyznana, są tam uwzględnione nadzory finansowy i infrastrukturalny.  Nie jest to jednak nic groźnego, ani dla klubu, ani dla zawodników. Tym bardziej kibice nie maja sie czego obawiać. Wszystko to ma na celu wprowadzenie zmian, które tylko i wyłącznie poprawią sytuację.

Nadzór infrastrukturalny wynika z faktu, braku trybuny krytej, która miała powstać po awansie do II ligi wschodniej. Nasi poprzednicy, którzy sprawowali władzę w klubie niestety nie wywiązali się z tego zadania. Konsekwencje tego zaniedbania ponosimy właśnie teraz. Gdyby odpowiednio wcześnie podjęto odpowiednie działania już mielibyśmy zadaszenie nad trybuną. Teraz na nas spoczywa odpowiedzialność za wykonanie tych prac. Dlatego już rozpoczęliśmy rozmowy z ewentualnymi inwestorami i Władzami Miasta Legionowo, tak by nikt nie mógł powiedzieć, że temat nadal jest tylko w papierach i nic się z tym nie robi. Ta inwestycja będzie przede wszystkim poprawą wizerunkową naszego obiektu, a dla Kibiców ogromnym udogodnieniem. Deszczowe dni nie będą już przeszkodą, która stanie na drodze emocjom, jakie towarzyszą każdemu ze spotkań.

Nadzór finansowy został na nas nałożony ze względu na niepełną dokumentację, jaka została przekazana do PZPN. Chodzi mianowicie o bilans za 2013 rok. Złożony został raport półroczy, roczny przekażemy do 20 czerwca 2014, ponieważ wtedy będzie on kompletny, a za jego przygotowanie odpowiada biuro rachunkowe.

Klub na bieżąco reguluje swoje zobowiązania. Nie zalega ze składkami do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych czy Urzędu Skarbowego.

BB: Pojawiły się stwierdzenia, że to Zarząd klubu nie chciał awansu?

DZ: To absolutna bzdura! To, że swojej radości nie wyrażałem w skakaniu i „małpich figlach”, nie znaczy, że nie zależało mi na utrzymaniu w II lidze. Dla mnie to jest ogromny sukces tego zespołu, podkreślam CAŁEGO ZESPOŁU.  Słyszałem również, że zawodnicy tak dobrze grają tylko po to, żeby mi zrobić na złość. Oby tak było zawsze! Gorzej jeżeli zadziała to odwrotnie: mi będzie zależało na wspaniałych wynikach, a oni odpuszczą rundę albo jakiś mecz. To już byłby absurd.

BB: Kibice obawiają się, że włodarze wycofają klub z rozgrywek II Ligi.

DZ: Nie mamy takiego zamiaru. To kolejny absurd, który ma podsycić opinię publiczną. Osobiście spotkałem się ze stanowiskiem, że sprzedaliśmy licencję Polonii lub Pelikanowi  i to w momencie gdy jej jeszcze nie otrzymaliśmy. II Liga to dla nas ogromna szansa i nie zamierzamy się jej pozbywać.

BB: Dziękuję Bardzo za rozmowę. Życzymy całemu klubowi dużo sukcesów w II lidze.

DZ: Ja również dziękuje za rozmową. Zapraszam również wszystkich kibiców na kolejny sezon rozgrywek. Kibice Novii zawsze będą 12 zawodnikiem.

Opublikowano