Narodowy Dzień Sportu – II edycja

Już 14 czerwca odbędzie się druga edycja Narodowego Dnia Sportu. Ten ogólnopolski projekt popularyzujący aktywność sportową wśród Polaków organizowany jest przez Fundację Zwalcz Nudę we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki. Ideą akcji jest umożliwienie wszystkim chętnym dostępu do nieodpłatnych, specjalnie przygotowanych treningów w różnych dyscyplinach sportowych. Wybrane szkolenia poprowadzą wybitni polscy sportowcy i olimpijczycy, a jedynym warunkiem uczestnictwa jest zarejestrowanie się na wybrany trening poprzez specjalnie przygotowaną stronę.

Pierwsza edycja Narodowego Dnia Sportu odbyła się 26 października 2013 r. i objęła swoim zasięgiem kilkaset miejscowości w całej Polsce. W każdym z miast do projektu zgłosiły się ośrodki sportu, kluby fitness, siłownie, szkoły tańca, jogi, sztuk walki, OSiR-y, baseny i kluby sportowe, które jako Partnerzy akcji udostępniły swoje podwoje mieszkańcom. Z bezpłatnych zajęć i treningów skorzystało ponad 60 tysięcy osób. Do projektu przystąpiło 150 partnerów, którzy zaoferowali ponad 1000 wydarzeń sportowych. Dodatkowo, w ramach Narodowego Dnia Sportu, na ponad 800 boiskach Orlików zorganizowano różnorodne treningi.

W Konstancinie-Jeziorna w drugą sobotę czerwca dostępne będą między innymi zajęcia rodzinne rodzinne Family Cross, zajęcia step and shape, czy Nordic Walking w klubie Studio Fitness Pro-Fit. A niedaleko, w Warszawie kolejnych kilkaset darmowych treningów, m.in. Zapasy na wewsoło – zapaśniczy trening z wicemistrzem  olimpijskim Andrzejem Supronem, czy trening boxerski w studio Fenix – możliwość porozmawiania z mistrzem ringu, „Diablo” Włodarczykiem. Szczególnie zapraszamy na Mecz Piłkarski z Mistrzami, który odbędzie się w Bemowskim Ośrodku Piłki Nożnej, ul. Obrońców Tobruku 11. W meczu wezmą udział m.in. Tomasz Kiełbowicz, Tomasz Kłos, Marcin Mięciel i Maciej Szczęsny z Reprezentacji Polski Fundacji Kibica. Pełna lista wydarzeń odbywających się w Warszawie opublikowana jest na stronie:  http://www.narodowydziensportu.pl/wydarzenia-14-czerwca-2014/warszawa/

Ambasadorami Narodowego Dnia Sportu, którzy poprowadzą treningi w swojej dyscyplinie sportowej są m.in.: wielokrotna mistrzyni Europy i świata w kick-boxingu i boksie Iwona Guzowska, mistrz olimpijski w skoku wzwyż  Jacek Wszoła oraz znakomity zapaśnik Andrzej Supron.

Ogólnopolskimi patronami Narodowego Dnia Sportu są Polski Komitet Olimpijski, Polska Agencja Prasowa oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki, które także współfinansuje projekt. W Warszawie projekt organizowany jest we współpracy z Biurem Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy.

/UMiG Konstancin-Jeziorna/

Opublikowano