Sportowy dzień dziecka Góra Kalawaria – relacja

OSiR Góra Kalwaria oraz sekcja siatkarska sponsorowana przez Mazovia Bank Spółdzielczy zorganizowały 31 maja dzień dziecka na sportowo. Wszystkie dzieci w wieku szkolnym mogły tego dnia wziąć udział w zabawach i zmaganiach o atrakcyjne nagrody. Nikt nie odszedł z pustymi rękami.

W sobotę siatkarki zorganizowały dla maluchów wiele atrakcji. Oprócz trampoliny, która zawsze przyciąga atencję dzieci, można było tego dnia zaszaleć i pomalować sobie buzię w finezyjne wzorki. Najlepsza atakująca Mazovianek okazała się być bardzo utalentowaną artystką plastykiem i czarowała na twarzach dzieci przemyślne kreacje. Podziwiać można było potem królewny, kotki, piratów, motyle, klownów, dziecięca wyobraźnia wyznaczała tego dnia jedyne granice.

W programie znalazły się zabawy ruchowe z piłką, oparte o zasady treningów siatkarskich. Biorąc w nich udział można było sprawdzić swoją zwinność i szybkość a także wygrać atrakcyjne nagrody, które ufundował Mazovia Bank Spółdzielczy. W grę wchodziły także medale i puchary ufundowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji. Do zadań małych zawodników należało między innymi przetoczenie piłki na czas pomiędzy pachołkami bez odrywania od niej rąk, jak najszybsze pokonanie trasy z woreczkiem grochu na głowie w trakcie sztafety, czy utrzymywanie równowagi podczas gry w Twister. Ponadto drużyny składające się z 4 zawodników mogły wziąć udział w koronnej zabawie tego dnia, w zawodach siatkarskich na plaży. Poświęcenie, chęć do gry, zaangażowanie i sportowy duch walki to tylko kilka z cech jakimi odznaczali się młodzi zawodnicy. Już na pierwszy rzut oka widać, że Góra Kalwaria ma sportowy potencjał w tej dyscyplinie. Oby tak dalej!

Najmłodsze pociechy skupiły się wokół stołu z kolorowankami. Czas umilała muzyka i doping dj’a. Koledzy z WOPR’u przybyli na miejsce i dzieci mogły zobaczyć na własne oczy najnowszą łódź ratowniczą. Chętni korzystali także z kursu pierwszej pomocy. Dla spragnionych maluchów były soczki a dla łasuchów lizaczki oraz wata cukrowa. Nikt nie wyszedł tego dnia z pustymi rękami. Sponsor zadbał o to, aby każde dziecko otrzymało w dniu ich święta podarunek. W koszykach z prezentami znajdowały się lizaki, odblaskowe koniczynki, długopisy, notesy, kredki i gry domino.

Imprezę zakończyło wspólne czytanie bajek zapoczątkowane przez fotografa siatkarek, do którego dołączyli rodzice a potem same dzieci.

Dzień dziecka zgromadził wiele maluchów razem z rodzicami i dziadkami. Konkursy cieszyły się niesłabnącą popularnością. W każdej dyscyplinie udział brało przynajmniej 20-cioro dzieci a uśmiechy nie schodziły z ich twarzy.

Za rok kolejny Dzień Dziecka i moc atrakcji a tymczasem obejrzeć już można fotorelację na facebook’u  MKS Korona – Mazovia Bank.

 

/Fc Nikmark /

Opublikowano