Radio Hobby na XI Zawodach Pływackich Dzieci Niepełnosprawnych – Białołęka 2014.

14 czerwca o godz. 10.00 na pływalni Białołęckiego Ośrodka Sportu przy ul. Światowida 56 odbyły się XI Zawody Pływackie Dzieci Niepełnosprawnych – Białołęka 2014.
Organizatorami imprezy było Gimnazjum Nr 123 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Warszawie, Białołęcki Ośrodek Sportu oraz Towarzystwo Przyjaciół Gimnazjum Nr 123.

Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Pan Piotr Jaworski – Burmistrz Dzielnicy Białołęka m. st. Warszawy
Patronat prasowy objęła gazeta „Echo Białołęckie”.
Patronat medialny Radio „HOBBY”.

Od jedenastu lat Gimnazjum Nr 123 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II, przy ul. Strumykowej 21, dzięki inicjatywie nauczyciela Gimnazjum Nr 123, stara się promować sport osób niepełnosprawnych oraz zasadę, że poprzez dyscypliny sportowe osoby z różnorodnymi dysfunkcjami uczą się pokonywać życiowe przeszkody i trudności. Zadaniem tych zawodów jest zapewnienie ciągłej możliwości rozwijania sprawności fizycznych, demonstrowania odwagi, dzielenia się radością ze zdobytych nagród oraz nawiązywanie nowych przyjaźni pomiędzy zawodnikami, ich rodzinami, społecznością lokalną.

Tegorocznym zawodom towarzyszyły słowa Ernest Henry Shackleton :
„ Zwyciężamy dzięki wytrwałości”
Pani Ewa Rudomino koordynatorka zawodów wszystkim zawodnikom życzyła nie tylko medali i miejsca na podium, ale przede wszystkim wytrwałości, która jest drogą do sukcesu.

W zawodach wzięło udział 36 dzieci niepełnosprawnych z Dzielnicy Białołęka oraz innych dzielnic Warszawy i okolic. Zawodnikom towarzyszył entuzjastyczny doping nie tylko ze strony rodziców i trenerów, ale również zgromadzonej na pływalni publiczności. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni za wysiłek i sportową rywalizację dyplomami i medalami nagrodami rzeczowymi.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom.

Opublikowano