TŁUSTE WOLIMY PĄCZKI ALE NIE NASZE WŁOSY!!!

Fryzury muszą być faktycznie piękne, jako że doczekały się upamiętnienia w twórczości poetyckiej, literackiej czy filmowej. Włosy były i są okazałą dekoracją kobiety, a też i mężczyzny, są jednym z ważniejszych wartości naszej urody, ale tylko wówczas, gdy są błyszczące, wypielęgnowane, urodziwe i naturalnie odpowiednio ułożone.

Prawdą jest, że włosy są niemal barometrem naszego zdrowia i nastroju.
W momentach napięć, załamań psychicznych szybciej się przetłuszczają, wypadają, zaprzestają błyszczeć i stają się nader trudne do ułożenia. Włosy tłuste to efekt nadmiernej pracy gruczołów łojowych. Włosy są nieustannie obleczone tłustą powłoką. Intensywna produkcja sebum sprawia, że już kilka godzin po umyciu i ułożeniu fryzury uczesanie wygląda brzydko.

Tłuste włosy należy myć szamponami do włosów przetłuszczających się tak często, jak tego potrzebują. Preparaty nie zawierają składników natłuszczających, są łagodne i skutecznie zmywają łój nagromadzony na włosach.

W tej sytuacji proszę zapoznać się z szamponem VITALKER marki MAXIMA , o intensywnym działaniu leczniczym na bazie koncentratu substancji rewitalizujących. Biostymulujące działanie naturalnych ekstraktów , powoduje całkowitą keratynizację skóry głowy a zatem zwalcza łojotok , włos przestaje się przetłuszczać.

Niewłaściwy szampon drażni zakończenia nerwowe w skórze głowy oraz pobudza do pracy gruczoły łojowe, które i tak wydzielają za dużo sebum.Do mycia dobrze jest używać niezbyt gorącej wody (najlepiej ciepłej), która nie podrażni gruczołów łojowych.Włosy skłonne do przetłuszczania wymagają produktów odżywczych oraz nawilżających o lekkiej konsystencji, do spłukiwania. Używamy odżywek w spray’u, które otaczają włos delikatną mgiełką, wzmacniają, nie obciążając delikatnego kosmyka gęstą konsystencją. Nakładajmy również maseczki np.: Aloesową . Jak ją zrobić:?

Zerwij z rośliny jeden spory liść, umyj go i zmiksuj w połowie szklanki ciepłej, przegotowanej wody. Dodaj łyżeczkę miodu i dokładnie wymieszaj. Śluzowaty płyn nanieś na lekko zwilżone włosy i otul je folią. Po upływie 20-30 minut spłucz odżywkę i umyj włosy. Wszystkie te produkty i zabiegi sprawią, że nie tylko nasze włosy będą w świetnej kondycji, ale też nastrój będziemy mieć prawdziwie wiosenny. Aż do jesieni!

Monika Malinowska Stylista , Szkoleniowiec współpracujący z marką Maxima.

Opublikowano