Po opony najwygodniej do internetu

Oglądasz setki dostępnych modeli, porównujesz ceny, poznajesz opinie innych klientów, po czym wybierasz najlepszy dla siebie produkt. Tak w sieci kupujesz opony. Możliwości sklepów internetowych sprawiają, że ich zakup jest szybki i wygodny. 

 

Zaoszczędzisz czas, zyskasz większy wybór

Kupując w internecie nie jesteś zmuszony dostosować się do sztywnych godzin pracy serwisu samochodowego. Nie tracisz też czasu na podróż do marketu, w którym jesteś skazany na ograniczony wybór towaru. Zamiast tego o dowolnej, wygodnej dla siebie porze siadasz przed ekranem komputera, by odwiedzić stronę sprawdzonego sklepu internetowego.

Złożenie zamówienia zaczynasz od skorzystania ze specjalnej wyszukiwarki ogumienia. Wpisujesz w niej szerokość, profil oraz średnicę opony. Jeśli nie masz pewności, jaki rozmiar będzie najlepszy dla Twojego  auta, w konfiguratorze rozmiaru opon wybierasz informacje o swoim samochodzie: jego markę i model, generację, typ nadwozia jak również rodzaj silnika. Przeglądasz otrzymane wyniki i podejmujesz decyzję o wyborze konkretnego modelu.

Sklep internetowy oferuje znacznie więcej produktów niż tradycyjny, a podjęcie ostatecznej decyzji nie jest takie trudne. Pomoże Ci w tym galeria zdjęć oraz porównywarka cen, szczególnie jeśli, jak większość kupujących, zwracasz uwagę na to, ile pieniędzy wydajesz.

 fot. tyreworld

Sprawdzisz, co polecają inni

Wielu klientów podczas zakupu opon kieruje się opiniami innych kierowców – mówi Filip Fischer, Kierownik Działu Obsługi Klienta w Oponeo.pl. – Bardzo często ich wybory pokrywają się z wynikami specjalistycznych testów ogumienia. Potwierdza to, że konsumenci stawiają na najlepszą jakość.

Część sklepów internetowych umożliwia swoim gościom ocenianie produktów. Takie opinie są najważniejsze przy podejmowaniu decyzji dla 13% kupujących – wynika z badania, które przygotowało Oponeo.pl. 22% osób prócz rekomendacji kierowców bierze pod uwagę również cenę produktu. Zdanie innych oraz bezpieczeństwo pozostają kluczowe dla 11% konsumentów. W sumie prawie 50% przebadanych opiera swoją decyzję na rekomendacjach znajomych lub tych przeczytanych w internecie.

Szybko zapłacisz

Po wybraniu interesującego modelu opon i wypełnieniu formularza kontaktowego pozostaje za towar zapłacić. W sieci nie musisz martwić się staniem w kolejce do kasy, czy koniecznością noszenia przy sobie większej gotówki. Płatności dokonasz bezpiecznie i szybko przez internet. W sieci możesz wybrać e-sklep, które oferują bezpłatny transport  produktów. Warto zwrócić uwagę, jak szybko zlecenie zostanie zrealizowane. Duże sklepy internetowe z rozbudowaną bazą logistyczną realizują zamówienia w ciągu doby.

 fot. oponeo.pl

Odbierzesz w domu lub w serwisie

Dostawa ogumienia przez kuriera jest wygodnym rozwiązaniem, ale istnieje ciekawa alternatywa w postaci zakupu opon wraz z montażem w dowolnym serwisie samochodowym. – Dzięki temu nie ma potrzeby wnoszenia do mieszkania czy wożenia autem kompletu prawie 30-kilogramowych opon – mówi Marcin Szwabiński, Manager projektu „Dostawa z montażem” w Oponeo.pl. – Takie rozwiązanie gwarantuje również sprawną wymianę ogumienia w wybranym przez nas terminie.

Zatwierdzając swoje zamówienie, wystarczy wskazać dogodny termin wymiany opon. U wulkanizatora czekać będzie dostarczone ogumienie oraz specjalista gotowy, by je zamontować. W ten sposób nawet w sezonie można ominąć kolejki, a dodatkowo wymienić opony na preferencyjnych warunkach, które zapewnia właściciel Twojego e-sklepu.

Sklepy internetowe dbają o duży wybór towaru, najlepszą jego jakość oraz pomocne narzędzia, które sprawiają, że zakup opon jest wygodny i nie trwa długo. Właściciele najlepszych e-sklepów dbają o swoich klientów również poza siecią: zapewniają szybki i bezpłatny transport towaru, całodobowe telefoniczne wsparcie ekspertów oraz usługę komfortowej dostawy ogumienia z montażem.

Opublikowano