Polskie drużyny w Lidze Europy

Dziś w siedzibie UEFA, odbyło się losowanie I i II rundy eliminacyjnej do Ligi Europy. Polska będzie reprezentowana w tych rozgrywkach przez: Lech Poznań, Ruch Chorzów i Zawiszę Bydgoszcz. Tylko Zawisza Bydgoszcz poznała swojego przeciwnika. Lech i Ruch muszą poczekać na wynik rywalizacji w I rundzie eliminacyjnej.

Poniżej prezentujemy ostateczne wyniki losowania:

I runda eliminacyjna – 3 i 10 lipca

İnter Bakı PİK (AZE) – FC Tiraspol (MDA)
FC Spartak Trnava (SVK) – Hibernians FC (MLT)
FK Čukarički (SRB) – UE Sant Julià (AND)
FC Koper (SVN) – FK Čelik Nikšić (MNE)
KS Flamurtari (ALB) – FC Sioni Bolnisi (GEO)
FC Shakhter Karagandy (KAZ) – FC Shirak (ARM)
NK Široki Brijeg (BIH) – Qäbälä FK (AZE)
Birkirkara FC (MLT) – Diósgyőri VTK (HUN)
FC Vaduz (LIE) – College Europa FC (GIB)
FC Chikhura Sachkhere (GEO) – FK Turnovo (MKD)
FK Metalurg Skopje (MKD) – UE Santa Coloma (AND)
FK Kukësi (ALB) – FC Kairat Almaty (KAZ)
FK Budućnost Podgorica (MNE) – SS Folgore/Falciano (SMR)
RNK Split (CRO) – FC Mika (ARM)
PFC Litex Lovech (BUL) – FC Veris Chisinau (MDA)
PFC Botev Plovdiv (BUL) – AC Libertas (SMR)
FC Pyunik (ARM) – FC Astana (KAZ)
FK Željezničar (BIH) – FK Lovćen (MNE)
FC Zimbru Chisinau (MDA) – FK Shkëndija 79 (MKD)
NK Rudar Velenje (SVN) – KF Laçi (ALB)
Ferencvárosi TC (HUN) – Sliema Wanderers FC (MLT)
FC Differdange 03 (LUX) – FK Atlantas (LTU)
Rosenborg BK (NOR) – FK Jelgava (LVA)
IF Brommapojkarna (SWE) – VPS Vaasa (FIN)
Linfield FC (NIR) – B36 Tórshavn (FRO)
Derry City FC (IRL) – Aberystwyth Town FC (WAL)
JK Nõmme Kalju (EST) – Fram Reykjavík (ISL)
Aberdeen FC (SCO) FK Daugava Rīga (LVA)
AS Jeunesse Esch (LUX) – Dundalk FC (IRL)
Tromsø IL (NOR) – Tartu FC Santos (EST)
FK Ekranas (LTU) – Crusaders FC (NIR)
Myllykosken Pallo-47 (FIN) – ÍF Fuglafjørdur (FRO)
Bangor City FC (WAL) – Stjarnan (ISL)
FH Hafnarfjördur (ISL) – Glenavon FC (NIR)
IFK Göteborg (SWE) – CS Fola Esch (LUX)
FC Honko Espoo (FIN) – JK Sillamäe Kalev (EST)
Sligo Rovers FC (IRL) – FK Banga (LTU)
FK Haugesund (NOR) – AUK Broughton FC (WAL)
FC Daugava Daugavpils (LVA) – Víkingur (FRO)


II runda eliminacyjna – 17 i 24 lipca

Hapoel Tel Awiw – ze zwycięzcą meczu FC Pyunik (ARM) – FC Astana (KAZ)
CFR Cluj – FK Jagodina
LECH POZNAŃ – ze zwycięzca meczu JK Nõmme Kalju (EST) – Fram Reykjavík (ISL)
FC Slovan Liberec – MFK Košice
Bursaspor Kulübü – ze zwycięzcą meczu FC Chikhura Sachkhere (GEO) – FK Turnovo (MKD)
Esbjerg fB – ze zwycięzcą meczu FK Kukësi (ALB) – FC Kairat Almaty (KAZ)
SV Zulte Waregem – ZAWISZA BYDGOSZCZ
IF Elfsborg – ze zwycięzcą meczu İnter Bakı PİK (AZE) – FC Tiraspol (MDA)
AS Omónia Lefkossías – ze zwycięzca meczu FK Budućnost Podgorica (MNE) – SS Folgore/Falciano (SMR)
HNK Hajduk – ze zwycięzcą meczu AS Jeunesse Esch (LUX) – Dundalk FC (IRL)
Molde FK – ND Gorica
FC Luzern – Saint Johnstone FC
CSKA Sofia – ze zwycięzcą meczu FC Zimbru Chisinau (MDA) – FK Shkëndija 79 (MKD)
HNK Rijeka – ze zwycięzcą meczu Ferencvárosi TC (HUN) – Sliema Wanderers FC (MLT)
FC Groningen – ze zwycięzca meczu Aberdeen FC (SCO) FK Daugava Rīga (LVA)
AGS Astéras Trípolis – Rovaniemen Palloseura
Motherwell FC – ze zwycięzcą meczu Bangor City FC (WAL) – Stjarnan (ISL)
Zoria Ługańsk – ze zwycięzca meczu NK Rudar Velenje (SVN) – KF Laçi (ALB)
FK Mladá Boleslav – ze zwycięzcą meczu NK Široki Brijeg (BIH) – Qäbälä FK (AZE)
AIK – ze zwycięzcą meczu Linfield FC (NIR) – B36 Tórshavn (FRO)
Neftçı Baku – ze zwycięzca meczu FC Koper (SVN) – FK Čelik Nikšić (MNE)
Petrolul Ploiești – ze zwycięzca meczu KS Flamurtari (ALB) – FC Sioni Bolnisi (GEO)
FK Vojvodina – FK AS Trenčín
Dinamo Mińsk – ze zwycięzca meczu Myllykosken Pallo-47 (FIN) – ÍF Fuglafjørdur (FRO)
SV Grödig – ze zwycięzcą meczu FK Čukarički (SRB) – UE Sant Julià (AND)
SK Niederösterreich Sankt Pölten – ze zwycięzcą meczu PFC Botev Plovdiv (BUL) – AC Libertas (SMR)
FC Zestafoni – ze zwycięzcą meczu FC Spartak Trnava (SVK) – Hibernians FC (MLT)
RUCH CHORZÓW – ze zwycięzcą meczu FC Vaduz (LIE) – College Europa FC (GIB)
FK Sarajevo – ze zwycięzcą meczu FK Haugesund (NOR) – AUK Broughton FC (WAL)
Hapoel Beer Szewa – ze zwycięzcą meczu RNK Split (CRO) – FC Mika (ARM)
Szachtior Soligorsk – ze zwycięzcą meczu Derry City FC (IRL) – Aberystwyth Town FC (WAL)
Győri ETO FC – ze zwycięzcą meczu IFK Göteborg (SWE) – CS Fola Esch (LUX)
FC Krasnodar – ze zwycięzcą meczu FC Honko Espoo (FIN) – JK Sillamäe Kalev (EST)
Nieman Grodno – ze zwycięzcą meczu FH Hafnarfjördur (ISL) – Glenavon FC (NIR)
zwycięzca FC Differdange 03 (LUX) – FK Atlantas (LTU) – zwycięzca FC Shakhter Karagandy (KAZ) – FC Shirak (ARM)
zwycięzca FK Željezničar (BIH) – FK Lovćen (MNE) – zwycięzca FK Metalurg Skopje (MKD) – UE Santa Coloma (AND)
zwycięzca FC Daugava Daugavpils (LVA) – Víkingur (FRO) – zwycięzca Tromsø IL (NOR) – Tartu FC Santos (EST)
zwycięzca FK Ekranas (LTU) – Crusaders FC (NIR) – zwycięzca IF Brommapojkarna (SWE) – VPS Vaasa (FIN)
zwycięzca Rosenborg BK (NOR) – FK Jelgava (LVA) – zwycięzca Sligo Rovers FC (IRL) – FK Banga (LTU)
zwycięzca PFC Litex Lovech (BUL) – FC Veris Chisinau (MDA) – zwycięzca Birkirkara FC (MLT) – Diósgyőri VTK (HUN)

/UEFA/

Opublikowano