Makijaż ślubny – jak poradzić sobie z wyzwaniem?

Każda z nas w najważniejszym dniu swojego życia – dniu swojego ślubu – chce czuć się pięknie i wyjątkowo.  Bo przecież jesteśmy zawsze piękne i wyjątkowe, ale Ten Dzień ma należeć wyłącznie do nas!

Przyszła Panna Młoda doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że to właśnie na Nią będzie skierowany wzrok gości. Obowiązkowo powinna zatem zadbać o swój wygląd w każdym detalu.

Należy zacząć od dopasowania do swojej sylwetki sukni ślubnej. Potem musi również pomyśleć nad odpowiednią fryzurą i makijażem. Co prawda przy wyborze sukni, fryzury i makijażu może zdać się na pomoc stylisty czy doradcy wizerunku ślubnego, niejednokrotnie jednak Panie postanawiają zawierzyć własnym umiejętnościom same wykonując  chociażby makijaż.

Przy tak kolosalnych wydatkach za ślub i wesele na pewno jest to oszczędność i trochę możliwość poeksperymentowania. Decydując się na takie rozwiązanie należy jednak pamiętać o kilku bardzo ważnych rzeczach w ślubnym makijażu. Przede wszystkim musi on być dopasowany do:

–  typu urody,

– rodzaju sukienki i

– charakteru uczesania.

Znakiem tego powinien stanowić integralną część całej stylizacji. Dobrze by było gdyby w miarę możliwości wpasowywał się także w to, co modne. To tyle jeśli chodzi o sam styl wizerunku. Należy także pamiętać, że  makijaż będzie prezentowany zarówno w świetle dziennym jak i wieczorem – w sztucznym a także, co nie bez znaczenia, na fotografiach.  Powinno się zatem dokładnie przemyśleć jakich użyć kosmetyków, tonacji kolorów, aby korzystnie wypaść w każdej sytuacji i przede wszystkim podobać się sobie, Panu Młodemu i gościom weselnym.

Bardzo ważne jest również aby nasz makijaż nie popłynął i dotrwał do rana, należy więc popracować nie tylko nad jego jakością, ale i trwałością.

A oto kilka porad i wskazówek, które mogą być przydatne w tym wyjątkowym dla Was dniu:

– pod podkład użyjcie odpowiedniej dla rodzaju skóry bazy (matująca, nawilżająca, neutralizująca przebarwienia, rozświetlająca),

– podkład idealnie dopasujcie do Waszej karnacji, tak aby nie odcinał się od szyi, (musi zapewnić także odpowiednie krycie),

– trwałość makijażu uzyskacie m.in. dzięki pudrowi najlepiej jeśli będzie sypki-transparentny,

– na powiekę nałóżcie bazę, dzięki której cienie nie będą się rolować i zbierać w załamaniach, zastosujcie, polecam Wam z całego serca, również wodoodporny tusz i kredkę do oczu,

–  twarz możemy spryskać utrwalaczem , co pozwoli na dłużej zachować świeżość naszego look’u.

I bądźcie piękne – w tym najpiękniejszym dniu!

Wasza Ela Siedlecka

foto:wikipedia.pl

Opublikowano