Volvo Triathlon Series w Nieporęcie

Już 13 lipca na terenie gminy Nieporęt rozegrany zostanie drugi z czterech etapów ogólnopolskich zawodów sportowych Volvo Triathlon Series.

Impreza od lat cieszy się ogromną popularnością wśród zawodników, którzy pragną sprawdzić swoje możliwości w kombinacji pływania, kolarstwa i biegania. Od ubiegłego roku sponsorem głównym zawodów jest firma Volvo. 

Przygotowując tegoroczną rywalizację, organizatorzy poszukiwali nowych miejsc, spełniających warunki zarówno pod względem sportowym, jak i możliwości zapewnienia bazy noclegowo-gastronomicznej uczestnikom oraz widzom. I tak na mapie zawodów pojawiła się gmina Nieporęt, mająca odpowiednią infrastrukturę i malownicze trasy, wręcz wymarzone dla miłośników triathlonu. Oznacza to aktywne włączenie się Urzędu Gminy Nieporęt w organizację i zabezpieczenie przebiegu zawodów, zapewnienie wsparcia ze strony służb porządkowych i jednostek ratowniczych oraz wolontariuszy, którzy pomagać będą podczas imprezy. 

W każdej z trzech konkurencji są do wyboru dwa dystanse: 
– w pływaniu – 1/4 IRONMAN – dystans 950 m oraz 1/8 IRONMAN – dystans 475 m,
– jeździe na rowerze – 1/4 IRONMAN – dystans 45 km, przewyższenie 212 m, 1/8 IRONMAN – dystans 22,5 km, przewyższenie 106 m. 

Runda rowerowa poprowadzona jest w 85% w terenie leśnym, dwa przejazdy wzdłuż zabudowań w miejscowości Białobrzegi oraz Beniaminów. Trasa stworzona do bicia rekordów!

W biegu – dystans 1/4 IM to 10,5 km, a dystans 1/8 IM to 5,25 km.

Zawodników obowiązują też określone limity czasowe. 

Organizatorzy poszukują wolontariuszy.

Rejestracja jest elektroniczna. Należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i zapoznać się z regulaminem.

/UG Nieporęt/

Opublikowano