JAN KULCZYK – ZNOWU NAJBOGATSZY W POLSCE

Jan Kulczyk (Wikipedia)

Uwaga – poniższy tekst nie powinien być czytany przez osoby biedne, rozżalone, zazdrosne, źle życzące pobratymcom, umordowane przez banki, żyjące od 1-go do 20-go a potem zastanawiające się: „Panie Premierze, jak żyć?” – czyli przez większość Polaków.

Tekst bowiem dotyczyć będzie kolejnego, już 14-go rankingu tygodnika „Wprost”, który podsumowuje majątki najbogatszych naszych rodaków. I zdziwienia nie ma – znowu Kulczyk! Jan Kulczyk. Wstrząśnięty, nie zmieszany.

Przez owe 14 lat tylko raz nie był numerem jeden. A było to w roku 2007-ym, kiedy po rozwodzie z żona Grażyną majątek biznesmena uległ podzieleniu. Nota bene sama Grażyna Kulczyk w ubiegłym roku zajęła dziewiąte miejsce w tym rankingu.

A jak rzeczy mają się w tym roku. Otóż majątek Kulczyka szacowany jest na 13.100.000.000 zł. (sł.: trzynaście miliardów sto milionów) i tylko przez ostatni rok wzrósł o 600.000.000 zł. (sł.: sześćset milionów). Ponoć taki wzrost zawdzięcza zakupionej w Afryce kopalni złota.

Specjaliści tygodnika „Wprost” przewidują jednak, że pozycja lidera w przyszłym roku może być zagrożona przez tegoroczną „dwójkę” czyli właściciela TV Polsat Zygmunta Solorza – Żaka (uprzednie imię i nazwisko: Piotr Krok). Jedynym problemem dla Solorza jest zaciągnięty niedawno kredyt na 14 miliardów złotych.

 Uprzedzałem, że będzie ostro. Jeśli dotarliście Państwo do końca tego tekstu – to sami tego chcieliście.

Maciej Dobrowolski

Opublikowano