MAŁGORZATA BRAUNEK – NIEJASNOŚCI

Małgorzata Braunek (Facebook)

Pisaliśmy o tym, że zmarła w ub. poniedziałek Aktorka od 35 lat była praktykującą buddystką. Dlatego tez wspólnota, do której należała oraz Rodzina, chcąc wykonać wolę Małgorzaty Braunek chciała pożegnać aktorkę zgodnie z buddyjskim zwyczajem. Polskie prawo jednak nie zezwala na rozsypanie prochów ani na przechowywanie urny z prochami w miejscu innym niż cmentarz:  http://hobby.pl/2014/06/malgorzata-braunek-pogrzeb/

Dlatego też postanowiono urządzić symboliczne pożegnanie. Jak pisze „Super Express” w ubiegły weekend bliscy Aktorki zebrali się nad brzegiem Wisły by w symboliczny sposób oddać Jej hołd i pożegnać. Wśród zebranych byli dzieci: Oriana i Xawery oraz mąż, Andrzej Krajewski. Następnie zebrali się w domu Małgorzaty Braunek, w Jej małej buddyjskiej świątyni. W najbliższych dniach prochy niezapomnianej Izabelli Łęckiej z „Lalki” pochowane zostaną zgodnie z polskim prawem.

Jak zapowiada dziennikarz, Marcin Filipkowski:

 Pogrzeb będzie zapewne bardzo skromny. W związku z tym, że na terenie Polski nie istnieją świątynie zen, prochy zostaną złożone na tradycyjnym cmentarzu.

 

Maciej Dobrowolski

Opublikowano