LOTTO Poland Bike Marathon wraca do Wąchocka

W niedzielę, 6 lipca w Wąchocku odbędzie się siódmy spośród 13 tegorocznych etapów cyklu wyścigów amatorów na rowerach górskich, organizowanych przez Grzegorza Wajsa.

Kolarskie Miasteczko, Biuro Zawodów, start i meta wyścigów znajdą się w pobliżu XII-wiecznego Klasztoru Cystersów w Wąchocku przy ul. Kościelnej. W trakcie VII etapu LOTTO Poland Bike Marathon odbędą się również zawody zaliczane do Pucharu Polski MTB Państwowej Straży Pożarnej.

Trasa LOTTO Poland Bike Marathon w Wąchocku prowadzi duktami i szlakami turystycznymi przez Sieradowicki Park Krajobrazowy, który podobnie jak sąsiednie Łysogóry jest prawdziwym rajem dla miłośników aktywnego wypoczynku. Na rowerowych turystów czeka kilkadziesiąt kilometrów rowerowych szlaków. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – zarówno rodziny szukające spokojnej rekreacji, jak i zwolennicy prawdziwych wrażeń MTB. W świętokrzyskich kniejach nietrudno trafić na wymagające podjazdy oraz karkołomne zjazdy, gdzie nawet wytrawni „górale” mogą mieć nie lada problem.

Rywalizacja rozegra się tradycyjnie na trzech dystansach: MAX (50 km), MINI (25 km) oraz FAN (7 km – dla uczniów i uczennic szkół podstawowych, otwarte mistrzostwa Wąchocka w kolarstwie górskim). Na terenie Miasteczka Poland Bike swoje wyścigi Mini Cross będą mieli też najmłodsi w wieku 2-4 i 5-6 lat.

VII etap LOTTO Poland Bike Marathon w Wąchocku organizowany jest we współpracy z Urzędem Miasta Wąchocka.

PROGRAM ZAWODÓW

8.00-11.00 – zapisy w Biurze Zawodów (dystans FAN)
8.00-12.00 – zapisy w Biurze Zawodów (dystanse MINI i MAX)
11.10 – ustawianie zawodników na starcie dystansu FAN (sektor I – rocznik 2000-2003, sektor II – rocznik 2004-2007)
11.15 – start dystansu FAN (7 km)
12.15 – ustawianie zawodników w sektorach (I-VIII) na starcie dystansów MAX i MINI
12.30 – start dystansów MAX (50 km) i MINI (25 km)
12.45 – start Mini Cross (2-4 i 5-6 lat) na terenie Miasteczka Poland Bike
14.00 – dekoracja dystansu FAN i Mini Cross oraz losowanie nagród dla uczestników
15.45 – dekoracja dystansów MINI i MAX oraz losowanie nagród dla uczestników

/Poland Bike/

Opublikowano