11 pięknych par w rywalizacji o medale

Żar z nieba, gorący piasek pod stopami i 11 pięknych par w rywalizacji o medale.

6 lipca, na początku wakacji, w Górze Kalwarii, odbyło się I Grand Prix w siatkówce plażowej kobiet o puchar Prezesa Mazovia Banku Spółdzielczego. Umiejętności, kondycja i wytrzymałość  dziewcząt wygrały z 30 stopniowym upałem i piaskiem palącym w stopy. Zaś puchary, medale i nagrody od sponsora uhonorowały wysiłek włożony w 7 godzin sportowych zmagań.

Do rozgrywek zgłosiło się 11 dwuosobowych drużyn żeńskich pochodzących z różnych okolic województwa mazowieckiego – Kozienic, Radomia, Warszawy, Otwocka oraz gminy Góra Kalwaria. Tego dnia odbyło się 19 spotkań na dwóch profesjonalnie przygotowanych boiskach. Dla doświadczonych zawodniczek – które mieliśmy przyjemność oglądać na turnieju – jedynie palący w stopy piasek stanowił małą niedogodność, ale tutaj służby techniczne nie zawodziły i boiska były sukcesywnie schładzane zimną wodą.

Organizatorzy zadbali o wszelkie detale takie, jak oprawa muzyczna, zaplecze gastronomiczne czy napoje dla drużyn. Do uszu zawodników i kibiców dochodziła na przemian skoczna i spokojna muzyka. W czasie rozgrywek można było pokrzepić się produktami z grilla, lodami oraz zimnymi napojami, które zapewniła Restauracja Podzamcze z Góry Kalwarii. Zawodnicy otrzymali również zapas wody do picia, a z czasem i do schłodzenia – Ośrodek Sportu i Rekreacji w Górze Kalwarii widząc warunki atmosferyczne postarał się o zimny „prysznic”, który w ten gorący dzień cieszył się dużym zainteresowaniem nie tylko ze strony zawodników.

Ten, kto czekał na dobre widowisko na pewno się nie zawiódł. Emocji nie brakowało, finałowe mecze trwały nawet po 40 minut. Zwycięstwo i złoty medal w I Grand Prix w siatkówce plażowej kobiet o puchar Prezesa Mazovia Banku Spółdzielczego wywalczyły zawodniczki z Otwocka – Inga Bąk i Agnieszka Sitarz. Na drugim miejscu znalazła się para z Radomia Alicja Król-Kwiecień z Mariolą Cholewą, a brązowy medal powędrował do zawodniczek z Warki, Aleksandry Szeląg i Weroniki Jastrzębskiej. Przedstawicielki Klubu MKS Korona Mazovia Bank, które również brały udział w turnieju zajęły kolejno piąte, dziesiąte i jedenaste miejsce. Wszystkim zawodniczkom należą się gratulacje za waleczność i wytrwałość.

Puchary, medale oraz nagrody wręczał Krzysztof Czerczer, Prezes Mazovia Banku Spółdzielczego z Góry Kalwarii, który objął patronatem wydarzenie. Zawodniczki dostały także nagrody ufundowane przez Gminę Góra Kalwaria oraz OSiR Góra Kalwaria.

Już dziś zapraszamy na II Grand Prix w siatkówce plażowej kobiet o puchar Prezesa Mazovia Banku Spółdzielczego 2014, który odbędzie się 10 sierpnia na boiskach przy basenie w Górze Kalwarii. Zgłoszenia przyjmuje Iwona (503 010 449) i Dorota (509 413 805), można się również zgłaszać mailowo: siatkarkigk@wp.pl oraz na facebooku http://www.facebook.com/siatkarkiGK

/FC NIKMARK/

Opublikowano