MAŁGORZATA BRAUNEK – BYĆ MOŻE SERIAL O JEJ ŻYCIU?

Małgorzata Braunek (Facebook)

Małgorzata Braunek odeszła od nas 23 czerwca 2014 po zmaganiach z nowotworem. Może być wzorem walki z tą chorobą, ale i podejściem do innych ludzi. Przez 67 lat życia uraczyła nas wspaniałymi rolami – dla mnie brawurowo zagranej roli Izabeli Łęckiej z „Lalki” czy Oleńki z „Potopu”.

Między innymi dlatego w głowach Jej przyjaciół zrodził się pomysł stworzenia serialu opowiadającego o życiu Aktorki. Jak pisze „Super Express” serial stworzy Katarzyna Kalicińska. Obie Panie poznały się na planie „Domu nad rozlewiskiem” i połączyła Je przyjaźń. Dzięki temu Kalicińska otrzymała zgodę Rodziny Małgorzaty Braunek na stworzenie serialu, a do tego ponoć w postać Aktorki ma wcielić się Jej córka – Orina Krajewska. Prawdopodobnie producentem serialu może zostać Telewizja Polska. Tak twierdzi jeden z pracowników TVP w rozmowie z tabloidem:

Trwają nieoficjalne rozmowy, aby pozyskać sprzymierzeńców. Nie jest to łatwe, bo w TVP nie robiono jeszcze serialu biograficznego. Jakiś czas temu nie udało się przeforsować takiego pomysłu z filmem o Annie Jantar, ale po sukcesach rosyjskiej produkcji „Anna German” nadawanej przez Jedynkę coś drgnęło. Braunek (…) miała ciekawe życie i toczyła piękną walkę z nowotworem. Mogłaby się nadawać na bohaterkę choćby 4-odcinkowej serii.

Maciej Dobrowolski

Opublikowano