Inwestycje w bepieczeństwo w Piasecznie

U zbiegu ulic Dworcowej i Saperów wybudowana zostanie nowoczesna strażnica OSP Piaseczno o powierzchni użytkowej blisko 620 m kw. z garażem na 3 wozy bojowe.

Dotychczasowa siedziba nie spełnia obecnych standardów dla tego typu obiektów. Budynek jest zagrzybiony i w fatalnym stanie technicznym. Pomieszczenia nie posiadają odpowiedniego zaplecza technicznego ani właściwego zaplecza sanitarnego. Strażacy wielokrotnie zwracali na to uwagę i ich prośby zostały uwzględnione podczas planowania budżetu i projektowania strażnicy.

Przetarg na budowę siedziby OSP wygrało Przedsiębiorstwo Budowlano-Handlowe „Remar” Rafał Makowski z Orońska, za cenę ryczałtową brutto 2 015 680,05 zł. W dniu 28 lipca 2014 r. Burmistrz wprowadził wykonawcę na budowę. Odbyło się też symboliczne wbicie pierwszej łopaty.

Umowa z wykonawcą firmą „Remar” podpisana została 4 lipca 2014 r., a roboty mają potrwać 10 miesięcy od tej daty. W dwukondygnacyjnym budynku oprócz garaży dla 3 jednostek bojowych znajdzie się stanowisko do obsługi technicznej pojazdów oraz kanał do napraw. Piętro zajmą pomieszczenia socjalne dla strażaków, w tym siłownia.

fot. Tomasz Pawlak

Opublikowano